Інтерфакс-Україна
16:45 05.10.2018

Запуск реформи екстреної медичної допомоги в 2019 р. буде пріоритетом для МОЗ

2 хв читати
Запуск реформи екстреної медичної допомоги в 2019 р. буде пріоритетом для МОЗ

Реформування системи екстреної медичної допомоги (ЕМД), що стартує в 2019 році з пілотного проекту в п'яти областях, буде пріоритетним напрямом із впровадження змін у системі охорони здоров'я, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

"Система екстреної медичної допомоги потребує відчутних змін. Реформа "швидкої"- один із пріоритетів Міністерства охорони здоров'я на 2019 рік", - зазначено в повідомленні.

У відомстві наголосили, що для системних змін необхідне передусім підвищення кваліфікації бригад ЕМП до рівня світових стандартів і збільшення заробітної плати для фахівців, які пройшли навчання у відповідності із сучасними методиками порятунку життя. Крім того, по всій Україні необхідно сформувати сучасні диспетчерські служби, об'єднані єдиною електронною системою, а також забезпечити систему ЕМП новим транспортом, оснащеним усім необхідним обладнанням. За оцінками міністерства, загалом такі зміни коштуватимуть держбюджету 10 млрд грн.

У міністерстві також нагадали, що перший етап змін у системі ЕМП стартує в Донецькій, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Вінницькій областях та Києві. Ці області були обрані як пілотні, оскільки в них є вся необхідна інфраструктура та можливості для перекваліфікації медиків. Крім того, вони продемонстрували управлінську ефективність під час реформування "первинки". Проект держбюджету на наступний рік передбачає на зміни ЕМП 1 млрд грн. Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що ще стільки ж буде направлено на реформу з місцевих бюджетів.

Коментуючи зроблену раніше народним депутатом і членом комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Іриною Сисоєнко заяву щодо того, що в держбюджеті на наступний рік передбачено фінансування лише для п'яти областей, МОЗ зазначає, що ця інформація не відповідає дійсності. "У проекті державного бюджету на 2019 рік на фінансування екстреної медичної допомоги через механізм субвенції передбачено близько 6 млрд грн. Заяви народних депутатів про те, що в держбюджеті передбачено фінансування ЕМП тільки для п'яти областей і Києва, не відповідають дійсності", - зазначено в повідомленні .

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи на засіданні Кабміну проект держбюджету на 2019 рік, повідомив, що уряд планує в наступному році запустити пілотний проект із реформування системи екстреної медичної допомоги в кількох областях, на який загалом буде виділено близько 2 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА