14:22 19.10.2018

Вартість препаратів інсуліну в 2019 року відшкодовуватиметься повністю за кошти держбюджету - МОЗ

1 хв читати
Вартість препаратів інсуліну в 2019 року відшкодовуватиметься повністю за кошти держбюджету - МОЗ

Відшкодування вартості препаратів інсуліну наступного року повністю здійснюватиметься за кошти державного бюджету, на що планується виділити 925 млн грн, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

У відомстві нагадали, що нині реімбурсація медикаментів для хворих на діабет здійснюється за кошти державного і місцевих бюджетів. "У результаті надходить багато скарг від пацієнтів у тих регіонах, де місцева влада не може дофінансувати свою частину. У 2019 році держава повністю фінансуватиме закупівлю препаратів інсуліну, тим самим забезпечивши потреби всіх пацієнтів в інсулінотерапії", - стверджують у МОЗ.

Як зазначили у відомстві, розрахунок коштів, необхідних для реімбурсації, здійснюється на підставі даних електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Реєстр дає змогу моніторити дані щодо кількості таких пацієнтів, а також інформацію про те, який саме інсулін та з яких причин призначено пацієнту.

Реєстр також дає змогу на підставі даних про отримані пацієнтами препарати розраховувати загальну потребу в медикаментах. При цьому за відсутності пацієнта в реєстрі за 2018 рік відшкодування вартості препаратів для нього здійснюватиметься за кошти місцевого бюджету.

Раніше в міністерстві повідомляли, що створення електронного реєстру хворих на цукровий діабет дало змогу виявити близько 40 тис. "мертвих душ" - пацієнтів, які фігурують у звітах обласних департаментів охорони здоров'я, але насправді по лікування не звертаються.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА