16:34 19.10.2018

НСЗУ почне оперувати реімбурсацією вартості ліків із квітня одночасно із введенням електронного рецепта

2 хв читати
НСЗУ почне оперувати реімбурсацією вартості ліків із квітня одночасно із введенням електронного рецепта

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) почне оперувати програмою реімбурсації (відшкодування) вартості ліків (програма "Доступні ліки") з квітня 2019 року одночасно із введенням електронного рецепта, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

"З квітня 2019 року програму реімбурсації проводитимуть через єдиного фінансового оператора в сфері охорони здоров'я - НСЗУ. У наших планах, щоб ця політика стартувала разом з електронним рецептом", - сказав він під час презентації результатів вивчення ефективності програми "Доступні ліки" експертами ВООЗ у Києві в четвер.

Р.Ілик також нагадав, що проектом держбюджету на 2019 рік на програму реімбурсації передбачено мільярд гривень. При цьому заступник міністра не виключає збільшення фінансування цієї програми протягом 2019 року.

Він також повідомив, що Європейське Бюро ВООЗ підтримало ініціативу Міністерства охорони здоров'я щодо розширення програми "Доступні ліки" із включенням до неї препаратів для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту і для підтримки ментального здоров'я населення (від депресивних розладів).

Крім цього, до пріоритетних напрямків розширення програми ВООЗ рекомендує додати ліки від хронічних обструктивних запалень легенів, антибіотики широкого спектру, знеболювалні препарати (зокрема для паліативної допомоги), стероїдні і нестероїдні протизапальні молекули.

Основні рекомендації ВООЗ стосуються удосконалення механізмів програми.

ВООЗ, зокрема, рекомендує обов'язкове впровадження електронного рецепта і електронного звіту та додаткове заохочення аптек, оскільки ефективність програми залежить від доступу до аптек і економічних показників регіону.

З початку дії програми програмою реімбурсації "Доступні ліки" скористалися понад 6,6 млн українців, які отримали ліки за 28 млн рецептами на суму 1,6 млрд грн.

На сьогодні у програмі беруть участь 7937 аптек. До програми включено 261 препарат, вартість 59 з них відшкодовується у повному обсязі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА