18:56 19.10.2018

МОЗ нагадує про відповідальність місцевої влади за забезпечення інсулінами

2 хв читати
МОЗ нагадує про відповідальність місцевої влади за забезпечення інсулінами

Місцева влада зобов'язана забезпечити 25% потреби в інсулінах, нагадує в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Забезпечення інсулінами відбувається шляхом співпраці МОЗ та місцевої влади. Дві третини відшкодування вартості інсулінів відбувається за рахунок державного бюджету, решта має дофінансовуватися з місцевого бюджету", - написала вона на своїй сторінці в мережі Facebook.

У.Супрун нагадала, що в Україні діє електронний реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, де можна точно бачити, скільки пацієнтів фактично потребує препаратів, скільки він коштує, його кількість і сума виписаних рецептів.

"З огляду на дані електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, кошти, виділені з держбюджету в 2018 році, покривають потребу в середньому на 75% у кожному регіоні. Ця цифра може мати незначні відмінності за регіонами залежно від потреб, визначених у реєстрі. В областях, де місцева влада не може покрити свою частину, починають виникати затримки з видачею інсуліну пацієнтам", - сказала вона.

У.Супрун наголосила, що ще на початку фінансового року місцева влада має інформацію з реєстру про кількість пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, і фактичної потреби в коштах.

"У тих регіонах, де витрати на забезпечення інсулінами запланували заздалегідь, таких проблем не виникає. Закликаю місцевих управлінців, жителі яких не мають життєво важливого інсуліну, вирішити цю ситуацію якомога швидше і не ставити під загрозу життя людей", - сказала вона.

У.Супрун нагадала, що з 2019 року МОЗ планує повністю забезпечувати пацієнтів інсулінами за рахунок держбюджету.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА