Інтерфакс-Україна
23:00 27.11.2018

GSK Україна закликала звертати увагу на ознаки, які підтверджують оригінальне походження вакцин

2 хв читати
GSK Україна закликала звертати увагу на ознаки, які підтверджують оригінальне походження вакцин

Фармкомпанія ТОВ "ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна" (GSK Україна) закликала пацієнтів звертати увагу на ознаки, що підтверджують оригінальне походження вакцин.

Як повідомляється в прес-релізі фармкомпанії, у вересні 2018 року GSK Україна завдяки зверненням громадян України отримала інформацію про випадки вакцинації в одній з приватних клінік міста Києва вакциною, маркованою як "Інфанрікс ІПВ", що містить ознаки можливої підробки упаковки і підробки супровідних документів.

"Компанія досліджувала недавні випадки вакцинації медичними імунобіологічними препаратами з упаковкою іноземною мовою і додатковим стікером українською мовою, нанесеним поверх упаковки, під маркуванням "Інфанрікс ІПВ". На підставі проаналізованої інформації, отриманих документів і перевірки відповідності даних Сертифікатів про випуск, компанія виявила, що використані в цих випадках вакцини не були імпортовані на територію України компанією GSK Україна, і відповідно - не пройшли обов'язковий державний контроль якості", - повідомляє компанія.

У зв'язку з зазначеними порушеннями GSK Україна направила до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба), а також до Міністерства охорони здоров'я офіційні звернення про підозру нелегального ввезення та використання вакцини "Інфанрікс ІПВ" з маркуванням українською мовою, нанесеною методом стікерірування поверх упаковки з іноземним маркуванням словацькою мовою з проханням розібратися в ситуації і вжити відповідних заходів щодо попередження потенційних ризиків для здоров'я пацієнтів.

Водночас компанією було ініційовано внутрішнє розслідування.

"GSK Україна не імпортувала і не реалізовувала дані серії вакцини і не уповноважувала партнерів міняти вторинне пакетування", - підкреслюють у компанії.

У компанії уточнили, що в результаті офіційного звернення GSK Україна Держлікслужба заборонила обіг двох нелегально ввезених серій вакцини.

GSK підкреслює, що ця заборона не поширюється на інші вакцини виробництва GSK, які були ввезені в приватний сегмент офіційно в україномовній упаковці і пройшли посерійний лабораторний контроль якості відповідно до чинного законодавства.

Як повідомлялося, Держлікслужба заборонила реалізацію, зберігання та застосування двох серій (АС20В348ВА і АС20В373AD) вакцини "Інфанрікс" виробництва "ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалс С.А." (Бельгія), ввезеної в Україну з порушенням законодавства.

20 вересня Кабінет міністрів України усунув главу Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками (Держлікслужба) Наталію Гудзь та її першого заступника Владислава Цілину за фактами необґрунтованого введення заборони на різні вакцини (зареєстровані та ввезені в Україну відповідно до законодавства) протягом останнього року. Тимчасово виконуючим обов'язки керівника відомства був призначений заступник голови Держлікслужби Роман Ісаєнко.

GlaxoSmithKline Plc (GSK), найбільша фармакологічна компанія Великої Британії, один зі світових лідерів фармацевтичної індустрії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ  за півтора року провели майже 9 тисяч сесій з відновлення здоров'я людей

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА