Інтерфакс-Україна
12:47 19.12.2018

МОЗ і Міносвіти запускають проект навчання школярів, які перебувають на стаціонарі в медзакладах

2 хв читати
МОЗ і Міносвіти запускають проект навчання школярів, які перебувають на стаціонарі в медзакладах

Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством охорони здоров'я регламентувало організацію навчання дітей шкільного віку, які тимчасово перебувають на стаціонарному лікуванні в медичних закладах.

"Ми нарешті унормувати це питання, є виділені бюджетні кошти - 12 млн гривень", - сказала міністр освіти Лілія Гриневич на прес-конференції в середу в Києві.

За словами міністра, відповідний наказ Міносвіти і МОЗ про положення щодо навчання вже пройшов реєстрацію в Мін'юсті.

Зокрема, положення прописує основи, на яких може бути організовано навчання у лікарні.

Передбачено й очне навчання в класах у лікарні, й у ліжку дитини, а також дистанційне навчання. Організацію освітнього процесу здійснює школа, яку орган місцевого самоврядування на добровільних засадах закріпить за медзакладом.

При цьому необхідні умови для організації освітнього простору має забезпечити керівництво лікарні, також має бути призначено відповідальних співробітників для забезпечення умов навчання. У свою чергу директор школи визначатиме співробітника для забезпечення освітнього процесу.

Для організації дитині такого типу навчання необхідна заява її батьків, а також висновок лікаря, що стан пацієнта дає змогу проходити навчання.

Передбачається, що нормативи наповнюваності класів становитимуть від 5 до 12 осіб, а щоб школа могла створити такий клас, медзаклад має повідомити їй про кількість дітей шкільного віку в розрізі вікових категорій, що перебувають на стаціонарному лікуванні.

У лікарні, якщо це дозволяє стан здоров'я дитини, проводитимуться контрольні та підсумкові атестації. Передбачається, що це дасть змогу дитині після завершення лікування підтвердити отримані знання спеціальною довідкою та продовжити навчання, а не перездавати предмети.

Зазначається, що навантаження на такого учня не перевищуватиме трьох навчальних годин на день для початкової освіти і чотирьох навчальних годин - для базової середньої та профільної середньої освіти.

Окрім того, Л.Гриневич розповіла, що розглядатиметься можливість введення надбавки для педагогів, які працюватимуть у відповідних класах у медзакладах.

За словами міністра, проект запускається вже зараз, але значного поширення отримає з початком наступного навчального року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Потреба в ліках для пацієнтів із розсіяним склерозом забезпечена лише на 20% – пацієнти

"Укрпошта" відпрацьовує дотримання температурного режиму сервісу "Укрпошта.Аптека"

В епідсезоні 2024/2025 в Україні грипом та ГРВІ перехворіло понад 4,5 млн людей

Понад 160 тис. рішень ухвалено за новою системою оцінювання повсякденного функціонування цьогоріч – заступниця міністра

Мобільні команди УЧХ проводять реабілітацію громадян у Полтавській області

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА