19:22 28.12.2018

МЕРТ відтермінувало обов'язкове маркування ліків за стандартами SI

2 хв читати
МЕРТ відтермінувало обов'язкове маркування ліків за стандартами SI

Міністерство економічного розвитку і торгівлі відтермінувало введення обов'язкового маркування лікарських засобів за стандартами SI, ліки залишаться в обігу з затвердженим маркуванням.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, відповідний наказ МЕРТ №1938 зареєстрований в Міністерстві юстиції.

"Відтерміновано введення в дію наказу МЕРТ. МОЗ веде переговори щодо доцільності поширення дії вимог наказу МЕРТ № 914 на сферу лікарських засобів", - повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

У відомстві зазначили, що державною мовою в Україні є українська, тому природно, що позначення одиниць виміру медикаментів і їх складових указані українською мовою.

"МОЗ вважає, що зміна мови написання міжнародних позначень одиниць вимірювання при маркуванні лікарських засобів, в тому числі дозування, недоцільна і може стати незрозумілою для пацієнтів", - вважають в Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві зазначають, що позиція МОЗ не суперечить євроінтеграційному напряму, зокрема, - положенням статті 58 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

"Міністерство економічного розвитку і торгівлі не є уповноваженим органом у сфері регулювання обігу ліків. Зараз ведуться переговори з метою вивести лікарські засоби зі сфери дії наказу МЕРТ №914", - підкреслили в МОЗ.

Як повідомлялося, експерти побоювалися виникнення з 1 січня 2019 роки проблем із поставками лікарських засобів через вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) використовувати маркування за стандартами Міжнародної системи одиниць (SI).

Наказ МЕРТ №914, який набрав чинності в 2016 році і передбачає використання SI, не поширювався на фармацевтичну сферу, проте його дія могла поширитися на лікзасоби в зв'язку з тим, що 28 лютого 2018 було визнано неконституційним закон "Про засади державної мовної політики".

Разом з тим, після рішення Конституційного суду щодо мовного закону одна з фармацевтичних асоціацій отримала від МЕРТ відповідь на свій запит, згідно з яким дія цього наказу поширюється на фармсферу і з 1 січня 2019 року фармацевтичний ринок повинен застосовувати Міжнародну систему одиниць SI при маркуванні своєї продукції, наприклад, позначку mg замість мг тощо

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Степанов: На будівництво амбулаторій у Волинській і Рівненській областях за програмою Світового банку за 5 років використали лише 58% коштів

Степанов звинуватив нардепа у бажанні зірвати співбесіди з кандидатами на голову НСЗУ

МОЗ запитало близько 2,4 млрд грн із Фонду боротьби з COVID-19 на закупівлю ЗІЗ - Степанов

НСЗУ не отримувала від МОЗ жодних орієнтирів і завдань щодо перерахунку тарифів на медпослуги в рамках ПМГ

Після закінчення карантину виникне необхідність у новому конкурсі на посаду глави НСЗУ

В апараті МОЗ України зафіксовано перший випадок коронавірусу - Степанов

В Україні оновлюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях, новий корпус "Охматдиту" відкриють наприкінці липня – нарада у Зеленського

Кліндослідження "Амізону" у протидії COVID-19 відбудуться в семи медзакладах - "Фармак"

МОЗ України у 2020 році направило на лікування за кордон 316 пацієнтів

МОЗ має затвердити протиепідемічні заходи на підприємствах за урядовою антикризовою програмою - Степанов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА