19:22 28.12.2018

МЕРТ відтермінувало обов'язкове маркування ліків за стандартами SI

2 хв читати
МЕРТ відтермінувало обов'язкове маркування ліків за стандартами SI

Міністерство економічного розвитку і торгівлі відтермінувало введення обов'язкового маркування лікарських засобів за стандартами SI, ліки залишаться в обігу з затвердженим маркуванням.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, відповідний наказ МЕРТ №1938 зареєстрований в Міністерстві юстиції.

"Відтерміновано введення в дію наказу МЕРТ. МОЗ веде переговори щодо доцільності поширення дії вимог наказу МЕРТ № 914 на сферу лікарських засобів", - повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

У відомстві зазначили, що державною мовою в Україні є українська, тому природно, що позначення одиниць виміру медикаментів і їх складових указані українською мовою.

"МОЗ вважає, що зміна мови написання міжнародних позначень одиниць вимірювання при маркуванні лікарських засобів, в тому числі дозування, недоцільна і може стати незрозумілою для пацієнтів", - вважають в Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві зазначають, що позиція МОЗ не суперечить євроінтеграційному напряму, зокрема, - положенням статті 58 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

"Міністерство економічного розвитку і торгівлі не є уповноваженим органом у сфері регулювання обігу ліків. Зараз ведуться переговори з метою вивести лікарські засоби зі сфери дії наказу МЕРТ №914", - підкреслили в МОЗ.

Як повідомлялося, експерти побоювалися виникнення з 1 січня 2019 роки проблем із поставками лікарських засобів через вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) використовувати маркування за стандартами Міжнародної системи одиниць (SI).

Наказ МЕРТ №914, який набрав чинності в 2016 році і передбачає використання SI, не поширювався на фармацевтичну сферу, проте його дія могла поширитися на лікзасоби в зв'язку з тим, що 28 лютого 2018 було визнано неконституційним закон "Про засади державної мовної політики".

Разом з тим, після рішення Конституційного суду щодо мовного закону одна з фармацевтичних асоціацій отримала від МЕРТ відповідь на свій запит, згідно з яким дія цього наказу поширюється на фармсферу і з 1 січня 2019 року фармацевтичний ринок повинен застосовувати Міжнародну систему одиниць SI при маркуванні своєї продукції, наприклад, позначку mg замість мг тощо

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА