16:58 02.01.2019

МОЗ України представив проект тарифів на амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу за рахунок держбюджету

2 хв читати
МОЗ України представив проект тарифів на амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу за рахунок держбюджету

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило проект тарифів на амбулаторно-поліклінічну вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, які оплачуватимуться за рахунок держбюджету Національною службою здоров'я України (НСЗУ).

Згідно з проектом постанови уряду, розміщеним на сайті Міністерства охорони здоров'я про порядок проведення пілотного проекту щодо реалізації державних гарантій медобслуговування населення за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) допомоги, вартість пілотних послуг із лабораторних досліджень, які оплачуватимуться за рахунок держбюджету, становить 29- 120 грн, вартість інструментальних досліджень становить 82-134 грн за рентгенографічні дослідження, 84-106 грн за деякі види сонографичних досліджень (УЗД), 195-1975 грн за ендоскопії та інтервенції, зокрема пункції та біопсії.

Крім того, проект пропонує встановити тариф на здійснення низки додаткових досліджень, зокрема 86 грн за УЗД молочної залози, 106 грн - за сонорафію нижніх кінцівок з доплерографією, 109 грн - за мамографію, 259 грн - за холтерівське моніторування ЕКГ.

Проект передбачає, що за рахунок бюджетних коштів оплачуватимуться медпослуги, надані за направленням лікаря первинної ланки, з яким підписано декларацію.

При цьому запис про такий напрям має бути занесено до електронної системи eHealth.

У пілотному проекті зможуть взяти участь медзаклади, що мають відповідні ліцензії та уклали договір із НСЗУ. При цьому НСЗУ укладає договори з цього пілотного проекту з комунальними медзакладами за умови, що такі договори одночасно укладуть не менше ніж половина медзакладів, які перебувають у власності або управлінні відповідної територіальної громади.

Крім того, проект постанови передбачає, що договір НСЗУ з медзакладом полягатиме в наданні пілотних послуг щодо однієї або декількох груп, водночас договори на надання медпослуг для груп "лабораторні дослідження", підгруп "рентгенографія" і "сонографічні дослідження" укладатимуть лише на всі види послуг, включені до цих груп.

Проект передбачає, що НСЗУ виплачуватиме вартість наданих пілотних послуг на підставі звітів медзакладів. При цьому медичні заклади зобов'язані вести медичні записи про всі надані пілотні послуги.

При цьому проект постанови передбачає, що медзаклад, який надає пілотну послугу, зобов'язаний забезпечити наявність і використання всіх лікарських засобів, медвиробів і витратних матеріалів, необхідних для надання цієї медпослуги відповідно до галузевих стандартів. Ці медзаклади не мають права вимагати й отримувати від пацієнтів оплату за пілотні послуги, які вони надають згідно з договором із НСЗУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Луганщині 27 осіб, зокрема 22 дитини, потрапили до інфекційного відділення після купання в озері

КМДА і "Фармація" запускають соціальний проект "Ліки за карткою киянина"

Центральна база даних eHealth безпечна для внесення та зберігання електронних даних

На кір в Україні від початку року захворіли понад 53 тис. людей - ЦГЗ

У Львові 14 осіб госпіталізовано з харчовим отруєнням

У Чернівецькій області госпіталізовані 30 вихованців дитячого табору з симптомами отруєння

Заступник міністра охорони здоров'я України Стефанишина подала у відставку

Україна переходить на нові стандарти лікування ВІЛ

"Виробники ліків України" просять НБУ збільшити ліміт на переказ коштів у зарубіжні представництва фармкомпаній

Індійська клініка пояснює затримки з трансплантацією органів українцям зростанням попиту з боку громадян Індії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА