Інтерфакс-Україна
17:23 02.01.2019

На кір у 2018 році захворіли понад 54 тис. українців - МОЗ

2 хв читати
На кір у 2018 році захворіли понад 54 тис. українців - МОЗ

На кір у 2018 році в Україні захворіли 54,481 тис. осіб, зокрема 20,204 тис. дорослих і 34,277 тис. дітей, повідомляє Міністерство охорони здоров'я з посиланням на дані Центру громадського здоров'я (ЦГЗ).

За даними ЦГЗ, від початку 2018 року від ускладнень кору померли 16 осіб - 12 дітей і четверо дорослих.

Найбільше хворіють на кір у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший.

Так, від початку 2018 року найвищі показники захворюваності відзначалися у Львівській (загалом 11873 людини: 3378 дорослих і 8495 дітей), Івано-Франківській (загалом 5617 людей: 1496 дорослих і 4121 дитина), Закарпатській (загалом 4733 людини: 988 дорослих і 3745 дітей), Тернопільській (загалом 3658 людей: 1268 дорослих і 2390 дітей), Вінницькій (загалом 3422 людей: 1212 дорослих і 2210 дітей) і Чернівецькій (загалом 3384 людини: 1117 дорослих і 2267 дитини) областях.

Станом на 1 грудня кількість дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК, становить 84,1%, дві дози КПК - 83,9%.

"Міністерство охорони здоров'я закликає батьків обов'язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно всі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни та медики", - наголошують у МОЗ.

За даними відомства, станом на 27 грудня 2018 року в Україні в наявності 812,779 тис. доз вакцин проти кору, паротиту та краснухи (КПК), зокрема 392,2 тис. доз вакцин КПК виробництва США, які було направлено до регіонів України.

Пріоритетним є постачання вакцин до західних областей, де нині реєструється найбільше випадків захворювання на кір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні відсутні суб’єкти господарювання, які отримали дозвіл на паралельний імпорт ліків - МЗУ

До законопроекту про податкові зміни для реалізації концепції Defence City надійшли правки, які можуть спричинити дефіцит ліків – ЄБА

Новий штам COVID-19 Stratus виявлено у семи областях України

УЧХ очолює рейтинг доброчинних організацій України

Кількість госпіталізацій через Covid-19 в Києві зросла в рази за місяць - департамент охорони здоров'я

Лабораторна діагностика від початку року здорожчала на 7-9% - "Сінево"

Україна отримала 300 тис. доз вакцини БЦЖ для захисту дітей від туберкульозу

Понад 100 клубів активного довголіття УЧХ працюють в Україні

Проблема з діагностикою на ПЕТ КТ виникла через нестачу циклотронів для виробництва радіофармпрепаратів – Ляшко

ДП "МЗУ" уклало договір керованого доступу на закупівлю інноваційного онкопрепарату фармкомпанії Roche

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА