16:29 08.01.2019

Держава може посилити регулювання цін на медпрепарати, що входять до Нацпереліку - МОЗ

1 хв читати
Держава може посилити регулювання цін на медпрепарати, що входять до Нацпереліку - МОЗ

Держава може посилити регулювання цін на препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України з посиланням на заступника міністра Романа Ілика.

"У 2018 році виробники не склали іспиту - ціни на деякі препарати з Нацпереліку суттєво зросли. Тобто якщо бізнес в особі виробника не хоче відповідально ставитися до нової політики, то з боку держави має відбуватися більш жорстке регулювання цін. І це очевидно. Залишається лише визначити модель ціноутворення та правила. У нашої команди напрацювання з цього приводу є. Вони прості, зрозумілі, чесні та прозорі", - сказав він.

За словами Р.Ілика, МОЗ наразі "моделює концепт, ґрунтуючись на референтних цінах в інших країнах і цінах внутрішнього українського ринку".

"Ми намагаємося вибудувати нову, красиву модель, яка чітко визначить найголовніше, що сьогодні непокоїть усіх українців - справедливу ціну на лікарський засіб", - сказав він.

Заступник міністра зазначив, що держава жорстко регулює ціну на ліки, які входять до програми реімбурсації (відшкодування) вартості.

"Також держава має гранично регулювати ціну на ліки, включені до Нацпереліку. Виробники, міжнародні непатентовані назви яких потрапляють до Національного переліку, отримують гарантію з боку держави, що їхні лікарські засоби планують закуповувати. Отже, логічно, тут мають працювати також нові правила ціноутворення", - сказав він.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА