19:21 08.01.2019

Депутат пропонує відтермінувати запуск реєстру трансплантації до 1 січня 2020р

2 хв читати
Депутат пропонує відтермінувати запуск реєстру трансплантації до 1 січня 2020р

Депутат Марія Іонова (фракція "БПП") пропонує відтермінувати запуск Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) до 1 січня 2020 року.

Така ініціатива міститься в законопроекті № 9461 депутата, зареєстрованому у Верховній Раді 3 січня 2018 року.

Відповідно до законопроекту, Кабмін повинен до 1 січня 2020 року забезпечити створення і функціонування ЄДІСТ, забезпечити її інформатизацію, адміністрування, програмне забезпечення та наповнення відповідною інформацією.

Крім того, до початку функціонування ЄДІСТ і формування реєстру реципієнтів і реєстру анатомічних матеріалів рішення про можливість або неможливість проведення трансплантації від донора-трупа приймає консиліум лікарів установи охорони здоров'я, в список очікування якого включений реципієнт.

Законопроектом також уточнюється, що живим донором анатомічних матеріалів може бути тільки повнолітня дієздатна фізична особа, а живим донором гемопоетичних стовбурових клітин може бути також фізособа у віці до 18 років при наявності добровільної та усвідомленої згоди і за умови проведення трансплантації цього анатомічного матеріалу повнорідних братів або сестер.

Згідно із законопроектом, згоду або незгоду особи на посмертне донорство, а також заяву про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди подаються сімейному лікарю в письмовій формі за підписом особи, що виражає своє волевиявлення.

Крім того, законопроект передбачає створення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації.

Як повідомлялося, з 1 січня 2019 припиняється дія старого закону про трансплантацію, за яким в Україні проводилося щорічно близько 130 операцій спорідненої трансплантації.

Разом з тим новий закон про трансплантацію, прийнятий в 2018 році, не зможе почати діяти, оскільки не запущено ЄДІСТ і не прийнято низку підзаконних актів, необхідних для дії закону.

З ініціативи депутатів-членів комітету Верховної Ради з охорони здоров'я був зареєстрований законопроект №9284, який відтерміновував набуття чинності нового закону про трансплантацію на рік - на 1 січня 2020 року, однак не був розглянутий.

У кінці грудня минулого року Кабмін дозволив здійснити повну передоплату послуг зі створення ЄДІСТ. У кінці жовтня МОЗ почав закупівлі для створення ЄДІСТ.

Закон "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини" починає діяти з 1 січня 2019 року, за винятком п. 4 р. 7, в якому прописані заходи, які має здійснити Кабмін до початку дії документа.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ очікує постачання лікарських засобів за бюджети 2018-2019 рр. до кінця року

Чотири українські лікарські засоби проходять клінічні випробування щодо ефективності лікування Covid-19

Кабмін виділив кошти на реконструкцію і оснащення приймальних відділень опорних медзакладів

Київрада не підтримала популістське рішення про передачу МОЗ двох столичних медцентрів

МОЗ готує зміни до Програми медгарантій - Степанов

МОЗ має намір закупити "Ремдесивір" для лікування пацієнтів із COVID-19 - Степанов

МОЗ формує департамент якості меддопомоги - заступник міністра

Степанов: Плануємо до кінця липня відкрити новий корпус "Охматдиту", до кінця 2021 року повністю закінчити будівництво

Усі лабцентри України забезпечені місячним запасом тест-систем для діагностики COVID-19

МОЗ планує поліпшувати технічну базу лікарень - заступник міністра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА