15:25 19.02.2019

Китай обмежить використання електронних пристроїв в освіті для боротьби з короткозорістю

2 хв читати
Китай обмежить використання електронних пристроїв в освіті для боротьби з короткозорістю

Департамент освіти провінції Чжецзян на сході Китаю планує заборонити виконання шкільних домашніх завдань через додатки на електронних пристроях, щоб знизити рівень короткозорості серед учнів, повідомляє CGTN.

Учням початкової та середньої школи буде заборонено приносити в клас електронні пристрої без особливого дозволу. Для вчителів також введено обмеження: гаджети дозволяється використовувати не більше ніж 30% від часу уроку.

Раніше міністерство освіти КНР заборонило використовувати популярні месенджери WeChat і QQ для призначення домашніх завдань. Крім того, в серпні минулого року вийшла постанова про те, що всі письмові домашні завдання в початковій і середній школі мають виконуватися виключно на папері, а не на смартфоні, планшеті або ноутбуці. Перші два роки навчання в школі діти зовсім не отримуватимуть письмової домашньої роботи.

Департамент освіти також наполягає на обмеженні часу, необхідного школярам для виконання домашньої роботи, щоб збільшити час на відпочинок, заняття спортом і позакласну діяльність.

Усі ці заходи спрямовані на зниження показника короткозорості серед дітей і підлітків на 0,5 процентного пункту на рік протягом наступних п'яти років. До кінця цього періоду частка дітей із короткозорістю в початковій школі не має перевищувати 38%, у середніх класах - 60%, у старших класах - 70%.

Проблема короткозорості особливо гостро стоїть для країн Азії, де рівень міопії значно вищий, ніж у країнах Європи та Північної Америки. Лідер із короткозорості - Сінгапур, де 80% населення страждають від цього захворювання.

У Китаї зараз короткозорість виявлено у 31% населення, проте серед учнів старших класів ця частка доходить до 77%, а серед студентів - до 80%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА