15:18 22.02.2019

МОЗ України планує до кінця 2019 року впровадити всі механізми для запуску системи трансплантації

2 хв читати
МОЗ України планує до кінця 2019 року впровадити всі механізми для запуску системи трансплантації

 Міністерство охорони здоров'я України планує до кінця 2019 роки запустити всі необхідні механізми для роботи системи трансплантації, повідомив заступник міністра Роман Ілик на прес-конференції в п'ятницю.

"МОЗ поставив перед собою амбітне завдання: до кінця року реально впровадити всі необхідні механізми для роботи системи трансплантації. Ми вже вийшли на фінішну пряму зі створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЕДІСТ). Купили ліцензію на доступ до міжнародного реєстру донорів кісткового мозку, що надасть пацієнтам з України можливість побачити свого донора. Майже на 50 млн грн МОЗ закуповує необхідне медобладнання для чотирьох національних установ, визначених як пілотні, - НДСБ "Охматдит", Національний інститут раку, Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова і Національний центр із пересадки органів Запорізької обласної лікарні. Маємо можливість реально через законодавчі акти здійснювати в країні сімейну трансплантацію", - сказав він.

Заступник міністра також повідомив, що реальна кількість пацієнтів, які потребують трансплантації, сягає близько 5 тис. осіб.

"Минулого року в Україні в цій черзі на життя стояли понад 2 тис. осіб. Це, напевно, не всі дані, і є реальна статистика тих, кому необхідна трансплантація. Взагалі, думаю, що цю цифру можна сміливо помножити на два, адже, за даними Міністерства охорони здоров'я, таких пацієнтів набагато більше. Експерти переконані, що кількість пацієнтів, які потребують трансплантації, становить близько 5 тис. осіб", - сказав він.

Як повідомлялося, з 1 січня 2019 року рішення про проведення лікування методом трансплантації приймає консиліум лікарів медзакладу. Свою згоду або незгоду на отримання лікування пацієнт надає лікарю медзакладу, який проводить трансплантацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА