Інтерфакс-Україна
19:33 25.02.2019

Потік медтуристів з України до Німеччини щорічно збільшується на 15-20%

3 хв читати
Потік медтуристів з України до Німеччини щорічно збільшується на 15-20%

Потік медичних туристів з України до Німеччини щорічно збільшується приблизно на 15-20%, різке зростання сталося після введення безвізового режиму.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" розповіла директор агентства медичного туризму DeutschMedic GmbH Анна Веген (Ессен, Німеччина).

"У 2019 піде вже 21-й рік, як я організовую приїзд пацієнтів із країн колишнього СРСР на лікування до Німеччини. За моїми спостереженнями і за даними преси, потік з України щорічно збільшується на 15-20%. Суттєвий прогрес стався після скасування в'їзної візи до країн Шенгенського законодавства Європейського Союзу для власників українських біометричних паспортів", - сказала вона.

Збільшенню потоку медичних туристів, за словами експерта, сприяє, зокрема, здешевлення авіасполучення між Україною та Німеччиною.

А.Веген зазначила, що іноземні пацієнти можуть отримати в німецьких лікарнях практично всі послуги, які сучасна медицина має у своєму арсеналі, за винятком лише законодавчо відрегульованих особливостей у трансплантології та штучному заплідненні.

Зокрема, для пацієнтів з України найбільш актуальними наразі є запити на лікування онкології. На друге місце вийшла неврологія, випередивши традиційно високозатребувані кардіологічні втручання (електрофізіологія, стентування, протезування клапанів, аорто-коронарне шунтування), на четвертому місці - ортопедія, зокрема ендопротезування суглобів.

"Практично кожен із пацієнтів, який одержує медичні послуги із зазначених дисциплін, обов'язково користується послугами суміжних фахівців, а після завершення лікування - тими чи іншими видами реабілітації", - сказала експерт, відзначивши зростання популярності послуги профілактичних щорічних обстежень (cheak-up).

А.Веген зазначила, що наразі в Німеччині немає законодавчих актів, розпорядчих медичним закладам звітувати перед будь-якими органами про кількість іноземних пацієнтів. Однак ті заклади, які мають не одиничних іноземних пацієнтів, "а десятки і сотні, ведуть свою внутрішню статистику, якою іноді діляться з пресою або органами управління економікою".

"У Німеччині майже 2 тис. лікарень із загальним фондом майже 500 тис. ліжок, а стаціонарних пацієнтів - 20 млн на рік. При цьому є лікарні, де ніколи не було іноземних пацієнтів, але в деяких клініках частка медичних туристів може наближатися до 10% від загальної кількості пацієнтів", - сказала вона.

При цьому медичні туристи отримують в Німеччині не лише стаціонарне, а й амбулаторне лікування, користуючись послугами лікарських практик, яких у Німеччині понад 75 тисяч.

"Багато іноземних пацієнтів отримують амбулаторні послуги саме в клініках, в яких статистику ніхто не збирає. Це саме стосується і численних санаторіїв, реабілітаційних центрів, інститутів протезування тощо", - сказала вона.

За прогнозами А.Веген, протягом найближчих років медичні туристи приїжджатимуть до Німеччини, головним чином для отримання високотехнологічної медичної допомоги, зокрема, складних хірургічних або катетерних втручань, роботоасистованих операцій, опромінення, тобто всього того, що вітчизняна медицина, зважаючи на високу затратність і з технологічного, і з персонального боку, поки що не впровадила повсюдно".

При цьому, за словами експерта, "первинна діагностика здійснюється в країні проживання, "друга думку" пацієнт отримує в Німеччині". Потім операцію пацієнт проводить у країні проживання, на опромінення і хіміотерапію приїжджає до Німеччини, а потім продовжує хіміотерапію за місцем проживання.

"Такий підхід економить кошти і час пацієнта й дає йому доступ до всіх досягнень медичного прогресу без повного відриву від вітчизняної системи", - сказала вона.

А.Веген зазначила, що частка охорони здоров'я в Німеччині становить майже 11% ВВП, а частка медичного туризму в охороні здоров'я - менше 0,04% ВВП.

За словами А.Веген, за дуже приблизними оцінками в Німеччині щорічно лікуються приблизно 250 тис. іноземних пацієнтів. При цьому з країн колишнього СРСР приїжджає приблизно половина всіх медичних туристів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА