14:58 05.03.2019

Сороковий реперфузійний центр у рамках держпрограми боротьби з інфарктами відкрито в Тернополі

2 хв читати

Реперфузійний центр, в якому здійснюватиметься безоплатне стентування відповідно до державної програми боротьби з інфарктами, відкрито в Тернополі на базі Тернопільської університетської лікарні.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, центр у Тернополі став 40-м, відкритим у рамках держпрограми розвитку мережі реперфузійних центрів у всій країні, щоб принципово змінити систему надання допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда.

Крім наявного в лікарні ангіографа, в новому реперфузійному центрі встановлено ще один вартістю 22 млн грн. Його придбали за кошти державного та місцевого бюджетів. За рахунок обласного бюджету в кардіоцентрі було проведено ремонт.

Крім того, як повідомляє МОЗ, центр повністю забезпечено закупленими за кошти держбюджету стент-системами для пацієнтів, які потребують негайного стентування.

"Завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації наразі кожен пацієнт із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST, коли від оперативного втручання і встановлення стента залежить життя людини, отримує стент безкоштовно", - зазначає МОЗ.

Як повідомлялося з посиланням на дані Асоціації інтервенційних кардіологів України, завдяки реалізації держпрограми розвитку мережі реперфузійних центрів у 2017 році в нових українських реперфузійнних центрах показник смертності знизився майже втричі порівняно з показниками загалом в Україні - 4,6% проти 12,5% відповідно.

Всього за підсумками 2017 року асоціація на основі даних Реєстру перкутанних коронарних втручань (коронарне стентування, реєстр ПКВ) констатувала зниження летальності (смертності в стаціонарі) від інфаркту міокарда порівняно з 2015 роком на 20% в 11 областях України.

З 2017 року закуплені за кошти держбюджету стенти розподіляють відповідно до середньорічних потреб кожного реперфузійного центру.

Реперфузійний центр - відділення в закладі охорони здоров'я, де безкоштовно здійснюють коронарне стентування (відновлення кровотоку артерією серця) за гострого інфаркту міокарда.

На розвиток мережі реперфузійних центрів у держбюджеті 2017-го, 2018-го і 2019 рр. було виділено по 150 млн грн.

Щорічно в Україні стається майже 20 тис. інфарктів.

У 2017 році уряд ухвалив постанову про розвиток в Україні мережі для надання допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. Для закупівлі ангіографічного обладнання було виділено 150 млн грн із держбюджету 2017-го і 2018 рр.

Закупівля ангіографічного обладнання за рахунок зазначеної субвенції здійснюється в установленому законом порядку на умовах співфінансування (з державного бюджету - не більше ніж 50%, із місцевих бюджетів - не менше ніж 50%).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА