18:27 14.03.2019

МОЗ України має намір встановити соціальне навантаження для аптечних мереж

1 хв читати
МОЗ України має намір встановити соціальне навантаження для аптечних мереж

Міністерство охорони здоров'я України працює над створенням жорстких правил регулювання аптечного ринку для протидії прихованій монополізації ринку, повідомляється на сайті відомства.

Згідно з повідомленням, планується розширення географії аптек, обмеження кількості закладів у мережі, сприяння аптекам, які виробляють ліки, які реалізовують наркотичні препарати, інсуліни, спеціалізовані лікарські засоби, що беруть участь у державних програмах, зокрема в урядовій програмі "Доступні ліки".

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик, зокрема, зазначив, що великі аптечні мережі матимуть відкрити аптеку в сільській місцевості.

"Для аптечних мереж може бути встановлено соціальне навантаження. Наприклад, власник 10-20 аптек зобов'язаний відкрити аптеку і в сільській місцевості. Це має бути визначено законодавчо й чітко зафіксовано. Зрозуміло, що бізнес у селі рідко є прибутковим і досягти там фінансових результатів досить складно", - навела слова Р.Ілика прес-служба міністерства.

Крім того, МОЗ розглядає введення двох підходів для припинення лобізму дорожчих препаратів: інструмент регресивних націнок на лікарські засоби (встановлення граничного відсотка прибутку аптеки за упаковку препарату залежно від ціни препарату - чим дорожче препарат, тим менше націнка) й оплата за фармацевтичну послугу (чітка вартість послуги фармацевта за кожну реалізовану пацієнтові упаковку).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА