13:36 03.04.2019

Гройсман доручив доопрацювати в триденний термін постанову про скасування фінансування первинної медичної допомоги за "червоними" списками

2 хв читати
Гройсман доручив доопрацювати в триденний термін постанову про скасування фінансування первинної медичної допомоги за "червоними" списками

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству охорони здоров'я у триденний термін доопрацювати проект постанови, що передбачає скасування з 1 квітня 2019 року фінансування первинної медичної допомоги за так званим "червоним" списком (пацієнтів, які не підписали декларації з лікарем первинної ланки).

Таке доручення В.Гройсман дав під час обговорення проекту постанови на засіданні уряду в середу.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що проект постанови передбачає перенесення скасування оплати за пацієнтів з "червоними" списками, тобто тих, хто не уклав декларацію з 1 липня на 1 квітня поточного року.

"За таких умов створюється ситуація, коли для пацієнтів, які не уклали декларації, кошти для надання первинної медичної допомоги взагалі не будуть передбачені. Це порушення статті 49 Конституції України", - сказала вона.

Л.Денісова зазначила, що моніторинг уповноваженого з прав людини засвідчив "значну кількість людей, які не мали можливості укласти декларації за місцем проживання через відсутність лікаря первинної ланки".

Представник профспілок при цьому зазначив, що "передчасне припинення фінансування за "червоними" списками потенційно створює загрозу погіршення оплати праці медпрацівників, які працюють з такими пацієнтами".

У свою чергу, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зазначила, що підготовлений влітку минулого року проект держбюджету на 2019 рік передбачав, що до середини 2019 року декларації з лікарями укладуть 20 млн українців, зокрема, до кінця 2018 року - 10 млн осіб.

"Ми передбачали, що скасовуватимемо оплату за "червоними"списками влітку (2019 року - ІФ). Але декларації з лікарями є вже майже у 27 млн осіб, і ми припустили, що прийшов час перейти на повне фінансування за деклараціями", - сказала вона.

У.Супрун наголосила, що пацієнтам, які наразі не мають декларації, надання допомоги у разі невідкладних станів та в екстреній ситуації триватиме, а ці пацієнти матимуть можливість укласти декларацію в будь-який момент.

"Це прописано дуже чітко. У будь-якій країні і в будь-якій системі охорони здоров'я, де

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд не задовольнив клопотання ДБР і залишив директора ДЕЦ Думенко на посаді

Радник міністра інфраструктури Мерило може стати координатором eHealth

Справа проти директора ДЕЦ не матиме перспектив у суді - Супрун

МОЗ має намір залучити іноземні інвестиції для будівництва лікарень - Супрун

Асоціація приватних клінік закликала активніше залучати до розгляду випадків медпомилок представників профтовариств

Е-рецептами за програмою реімбурсації скористався понад 1 млн пацієнтів

У лікарнях Одеської області залишається 15 осіб, які отруїлися в таборі Сергіївки, з них 14 дітей - ДСНС

В Одеській області 30 дітей залишаються в лікарні після харчового отруєння в санаторії

В Одеській області в таборі отруїлися діти, госпіталізовано 46 осіб

МОЗ почало поставляти в регіони закуплені за кошти держбюджету препарати від вірусного гепатиту С

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА