13:36 03.04.2019

Гройсман доручив доопрацювати в триденний термін постанову про скасування фінансування первинної медичної допомоги за "червоними" списками

2 хв читати
Гройсман доручив доопрацювати в триденний термін постанову про скасування фінансування первинної медичної допомоги за "червоними" списками

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству охорони здоров'я у триденний термін доопрацювати проект постанови, що передбачає скасування з 1 квітня 2019 року фінансування первинної медичної допомоги за так званим "червоним" списком (пацієнтів, які не підписали декларації з лікарем первинної ланки).

Таке доручення В.Гройсман дав під час обговорення проекту постанови на засіданні уряду в середу.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що проект постанови передбачає перенесення скасування оплати за пацієнтів з "червоними" списками, тобто тих, хто не уклав декларацію з 1 липня на 1 квітня поточного року.

"За таких умов створюється ситуація, коли для пацієнтів, які не уклали декларації, кошти для надання первинної медичної допомоги взагалі не будуть передбачені. Це порушення статті 49 Конституції України", - сказала вона.

Л.Денісова зазначила, що моніторинг уповноваженого з прав людини засвідчив "значну кількість людей, які не мали можливості укласти декларації за місцем проживання через відсутність лікаря первинної ланки".

Представник профспілок при цьому зазначив, що "передчасне припинення фінансування за "червоними" списками потенційно створює загрозу погіршення оплати праці медпрацівників, які працюють з такими пацієнтами".

У свою чергу, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зазначила, що підготовлений влітку минулого року проект держбюджету на 2019 рік передбачав, що до середини 2019 року декларації з лікарями укладуть 20 млн українців, зокрема, до кінця 2018 року - 10 млн осіб.

"Ми передбачали, що скасовуватимемо оплату за "червоними"списками влітку (2019 року - ІФ). Але декларації з лікарями є вже майже у 27 млн осіб, і ми припустили, що прийшов час перейти на повне фінансування за деклараціями", - сказала вона.

У.Супрун наголосила, що пацієнтам, які наразі не мають декларації, надання допомоги у разі невідкладних станів та в екстреній ситуації триватиме, а ці пацієнти матимуть можливість укласти декларацію в будь-який момент.

"Це прописано дуже чітко. У будь-якій країні і в будь-якій системі охорони здоров'я, де

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ПРООН до кінця року поставить до України препарати, закуплені за кошти 2020 року - МОЗ

Степанов звинуватив нардепа у бажанні зірвати співбесіди з кандидатами на голову НСЗУ

МОЗ запитало близько 2,4 млрд грн із Фонду боротьби з COVID-19 на закупівлю ЗІЗ - Степанов

НСЗУ не отримувала від МОЗ жодних орієнтирів і завдань щодо перерахунку тарифів на медпослуги в рамках ПМГ

Після закінчення карантину виникне необхідність у новому конкурсі на посаду глави НСЗУ

В апараті МОЗ України зафіксовано перший випадок коронавірусу - Степанов

В Україні оновлюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях, новий корпус "Охматдиту" відкриють наприкінці липня – нарада у Зеленського

Кліндослідження "Амізону" у протидії COVID-19 відбудуться в семи медзакладах - "Фармак"

МОЗ України у 2020 році направило на лікування за кордон 316 пацієнтів

МОЗ має затвердити протиепідемічні заходи на підприємствах за урядовою антикризовою програмою - Степанов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА