15:09 26.04.2019

Міністерство охорони здоров'я підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю ліків коштами держбюджету-2019

2 хв читати
Міністерство охорони здоров'я підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю ліків коштами держбюджету-2019

Міністерство охорони здоров'я України підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю лікарських засобів і медвиробів коштами державного бюджету 2019 року на загальну суму 6,575 млрд грн.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, за кошти держбюджету 2019 року міжнародні організації - британське закупівельне агентство Crown Agents і Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) - закуповуватимуть лікарські засоби та медвироби за 40 напрямами (програмами).

Тендери буде оголошено найближчим часом, зокрема за напрямами дорослої онкології та частини орфанних захворювань. Зокрема, у 2019 році МОЗ планує забезпечити напрям онкології на 100%, зокрема завдяки закупівлям на 900 млн грн за рахунок зекономлених коштів.

МОЗ також повідомляє, що у 2018 році відомство вперше затвердило номенклатури на всі 40 програм закупівель 2019 року до нового року.

"Це означає, що закупівлі розпочалися раніше, а ліки швидше будуть закуплені й доставлені до пацієнтів", - зазначає прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Закупівлі ліків через міжнародні організації МОЗ України проводить п'ятий рік поспіль. За цей час вдалося досягти економії бюджетних коштів до 40%.

Наразі відомство укладає з міжнародними організаціями оновлені договори, умови яких жають змогу контролювати терміни тендерних процедур та графіки постачань, які враховуватимуть пріоритетні потреби України в медикаментах і наявні залишки ліків.

Зі свого боку міжнародні організації нададуть плани закупівель за кожним окремим препаратом/ медвиробом.

"МОЗ зможе планувати очікувану дату постачання й контролювати весь процес закупівель. Крім того, в договорах закріпили умову щотижня або в режимі реального часу подавати електронну звітність за закупівлями", - повідомляє відомство.

Окрім того, МОЗ зможе спостерігати за процедурами тендерів міжнародних організацій, щоб перейняти найкращі міжнародні практики закупівель.

"Результати  спостереження буде використано з метою налагодження процесів закупівель у державному підприємcтві "Медичні закупівлі України". Перші успішні пілотні закупівлі за кошти Глобального фонду державне підприємство вже здійснило цього року та продовжуватиме закупівлі ліків, тепер за кошти державного бюджету, як централізована закупівельна організація", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.

У закупівлях за кошти держбюджету-2019 буде також запроваджено постійний моніторинг цін кожної закупівлі медикаментів порівняно з цінами аналогічних позицій на ProZorro, тобто закупівель, що здійснюються на ринку України та з вартістю закупівлі минулого року.

Умови договорів передбачають також можливість захищати інтереси України в арбітражному суді, відповідно до положень арбітражних правил UNCITRAL (Комісії ООН з права  міжнародної торгівлі). Крім того, за новими правилами буде також упроваджено оновлені процедури фінансового контролю за рухом коштів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Страх здавати тест на ВІЛ є основною проблемою поширення захворювання в Україні

Кабмін оголосив повторний конкурс на посаду заступника голови НСЗУ

Зеленський: Україна вкладає в лікування хвороб, а треба в превентивну медицину

Прокуратура Києва розглядає 6 проваджень проти екс-керівництва НМУ ім. О.О. Богомольця

АМКУ дозволив концентрацію медмережі "Добробут" і клініки "Борис"

Програму "Безоплатна діагностика" може бути відстрочено - голова НСЗУ

Інститут ім.Амосова планує завершити будівництво нового корпусу в жовтні 2019 року

МОЗ пропонує збільшити вартість держінвестпроекту реконструкції і розширення Національного інституту раку на 1,084 млрд грн

На Харківщині понад 3 тис. осіб захворіли на кір від початку року, майже третина з них - діти

В Україні виплати з тимчасової непрацездатності у I кв. отримали майже 1 млн осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА