16:41 24.05.2019

МОЗ інвестує в превентивну медицину з 2016 року

2 хв читати
МОЗ інвестує в превентивну медицину з 2016 року

Розвиток профілактики є одним із ключових аспектів трансформації системи охорони здоров'я, повідомляється на сайті Міністерства охорона здоров'я.

Згідно з повідомленням, програма розвитку профілактики реалізується з 2016 року, зокрема, майже 28 млн українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта і педіатра, які не лише лікують, а й консультують щодо здорового способу життя, корисних звичок і допомагають позбутися залежностей, стежать за графіком вакцинації. Ці послуги включені в список послуг первинної медичної допомоги. Також до цього списку входять профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань: цукрового діабету, ВІЛ, туберкульозу, раку молочної залози, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань, колекторального раку та раку передміхурової залози. Ці послуги завжди безоплатні для пацієнта.

МОЗ також розробило програму популяризації здорового способу життя: затверджено національний план боротьби з неінфекційними захворюваннями, згідно з яким почали системно впроваджуватися заходи з профілактики хвороб, що викликані не інфекціями, а способом життя та умовами навколишнього середовища (паління, вживання алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо).

Нині, крім того, активно розвивається Центр громадського здоров'я, що відповідає за профілактику захворюваності, боротьбу з епідеміями, епідеміологічний нагляд, біологічну безпеку, стратегічне управління у сфері громадського здоров'я.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський під час виступу на iForum у Києві в четвер висловив думку про необхідність вкладати кошти в профілактику хвороб.

"Світ вкладає в превентивну медицину, якщо ми говоримо про медицину, приміром. У що вкладаємося ми? Ми різними розумними фразами говоримо, що нам потрібна діджиталізація медицини, прорив, нормальні умови, клініки. Це зрозуміло, але цього мало", - сказав він.

Зеленський зазначив, що в Україні вкладають у медицину лікування хвороб, а у світі нині люди своїм розумом вкладаються в превентивну медицину.

Президент навів як приклад таких інновацій у медицині нещодавню розробку дослідників із Массачусетського технологічного інституту, яка виявляє ризик розвитку раку грудей на кілька років уперед.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін розширив повноваження НСЗУ

НСЗУ готова закуповувати медпослуги з реабілітації та паліативної допомоги

У Житомирській області до суду передали справу чотирьох лікарів, які не надали належного лікування постраждалому в ДТП підлітку

Виробник препаратів крові Biopharma наприкінці вересня офіційно відкриє завод-фракціонатор у Київській області

Лікарі та клініки на місцях не готові до впровадження системи трансплантації

Кабмін може розглянути питання входження чотирьох національних медзакладів до медреформи на наступному засіданні - Супрун

Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

Половина українців вважає вакцинацію ефективною

У Києві спостерігається висока захворюваність на кір через низький рівень вакцинації

Поважна рада оголосила лауреатів "Ордена Святого Пантелеймона"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА