16:41 24.05.2019

МОЗ інвестує в превентивну медицину з 2016 року

2 хв читати
МОЗ інвестує в превентивну медицину з 2016 року

Розвиток профілактики є одним із ключових аспектів трансформації системи охорони здоров'я, повідомляється на сайті Міністерства охорона здоров'я.

Згідно з повідомленням, програма розвитку профілактики реалізується з 2016 року, зокрема, майже 28 млн українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта і педіатра, які не лише лікують, а й консультують щодо здорового способу життя, корисних звичок і допомагають позбутися залежностей, стежать за графіком вакцинації. Ці послуги включені в список послуг первинної медичної допомоги. Також до цього списку входять профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань: цукрового діабету, ВІЛ, туберкульозу, раку молочної залози, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань, колекторального раку та раку передміхурової залози. Ці послуги завжди безоплатні для пацієнта.

МОЗ також розробило програму популяризації здорового способу життя: затверджено національний план боротьби з неінфекційними захворюваннями, згідно з яким почали системно впроваджуватися заходи з профілактики хвороб, що викликані не інфекціями, а способом життя та умовами навколишнього середовища (паління, вживання алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо).

Нині, крім того, активно розвивається Центр громадського здоров'я, що відповідає за профілактику захворюваності, боротьбу з епідеміями, епідеміологічний нагляд, біологічну безпеку, стратегічне управління у сфері громадського здоров'я.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський під час виступу на iForum у Києві в четвер висловив думку про необхідність вкладати кошти в профілактику хвороб.

"Світ вкладає в превентивну медицину, якщо ми говоримо про медицину, приміром. У що вкладаємося ми? Ми різними розумними фразами говоримо, що нам потрібна діджиталізація медицини, прорив, нормальні умови, клініки. Це зрозуміло, але цього мало", - сказав він.

Зеленський зазначив, що в Україні вкладають у медицину лікування хвороб, а у світі нині люди своїм розумом вкладаються в превентивну медицину.

Президент навів як приклад таких інновацій у медицині нещодавню розробку дослідників із Массачусетського технологічного інституту, яка виявляє ризик розвитку раку грудей на кілька років уперед.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Луганщині 27 осіб, зокрема 22 дитини, потрапили до інфекційного відділення після купання в озері

КМДА і "Фармація" запускають соціальний проект "Ліки за карткою киянина"

На кір в Україні від початку року захворіли понад 53 тис. людей - ЦГЗ

У Чернівецькій області госпіталізовані 30 вихованців дитячого табору з симптомами отруєння

Заступник міністра охорони здоров'я України Стефанишина подала у відставку

"Виробники ліків України" просять НБУ збільшити ліміт на переказ коштів у зарубіжні представництва фармкомпаній

Індійська клініка пояснює затримки з трансплантацією органів українцям зростанням попиту з боку громадян Індії

Рівень комп'ютеризації системи охорони здоров'я України зріс до 97%

Невідомі зірвали засідання наглядової ради Одеського медуніверситету - МОЗ

На кір в Україні від початку року захворіли понад 50 тис. осіб - ЦОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА