15:15 08.07.2019

МОЗ України спростовує "рекомендації" лікування гіпертонії нібито винайденим студентом і екс-ректором НМУ препаратом

2 хв читати
МОЗ України спростовує "рекомендації" лікування гіпертонії нібито винайденим студентом і екс-ректором НМУ препаратом

Міністерство охорони здоров'я спростовує "рекомендації" приймати препарат Normalize, не зареєстрований в Україні, для лікування гіпертонії та серцево-судинних захворювань.

"Насправді цей препарат навіть не має державної реєстрації, тобто продається незаконно. І, звісно, МОЗ України ні рекомендує, ні продає його через мережу "своїх" аптек, і взагалі не існує аптек МОЗ України", - заявляє прес-служба відомства, коментуючи інформацію про зазначений препарат, що з'явилася в інтернеті.

Як заявляють у Міністерстві охорони здоров'я, шахраї створили різні тематичні сторінки для торгівлі незаконним препаратом.

"Препарат Normalize продають незаконно. В Україні можна продавати лише ті ліки, що пройшли спеціальну перевірку і отримали державну реєстрацію. У Державному реєстрі лікарських засобів України цього препарату немає. МОЗ України не рекомендувало цей препарат, а 93% його вартості не компенсується з держбюджету", - наголошують у міністерстві.

У ньому також нагадують, що не існує ні онлайн-аптек МОЗ, ні конкретної аптеки, ні мережі аптек.

"Згідно з законом, торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади і не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними".

МОЗ закликає бути обережними й не піддаватися на провокації зловмисників і нагадує, що пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть отримати ліки безкоштовно або з доплатою за програмою "Доступні ліки".

Раніше в інтернеті з'явилася інформація про нібито лікарський засіб Normalize для лікування гіпертонії, який розробили фахівці низки наукових установ системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ). За інформацією інтернет-сайтів, створених для продажу препарату, координатором розробки стала екс-ректор Національного медичного університету кардіолог Катерина Амосова, початкова ідея належить "українському студенту-вундеркінду" Павлу Мельнику.

Кількість аптек-юридичних осіб за три місяці дії оновленої урядової програми "Доступні ліки" (з 1 квітня по 1 липня 2019 року) збільшилася в 1,5 разу - з 687 до 1049.

За інформацією Національної служби здоров'я України, з 1 квітня 2019 року пацієнти, які користуються зазначеною програмою, почали отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми за електронним рецептом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакцини від віспи мавп немає, але масова вакцинальна кампанія навряд чи знадобиться – експерт

У Львові збудують один із найбільших реабілітаційних центрів Європи - Садовий

Веніславський про обмеження ввезення вироблених у РФ та Білорусі ліків: Це рішення не спричинить проблеми дефіциту

Пандемію COVID-19 ще не закінчено - голова ВООЗ

Рада посилила обмеження ввезення вироблених в РФ і Білорусі ліків

У регіони вже розвезено майже 70% медтоварів, поставлених у рамках держзакупівель 2021 року

Українські співробітники індійської "Діа Фарма Лімітед" від початку війни відновили роботу лікарями та медсестрами в українських лікарнях

Для повоєнного відновлення системи охорони здоров'я потрібно запровадити сучасні стандарти замість радянських норм – ЄБА

Лікарня у звільненому Макарові готується до реконструкції - голова Київської ОВА

ВООЗ готується до поширення холери та інших інфекційних захворювань на окупованих територіях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА