10:05 11.07.2019

Витрати лікарень на медпослуги, ліки і харчування увійдуть до програми держмедгарантій - МОЗ

2 хв читати
Витрати лікарень на медпослуги, ліки і харчування увійдуть до програми держмедгарантій - МОЗ

Витрати лікарень на надання медичних послуг, ліки в рамках Національного переліку лікарських засобів, а також витрати на харчування пацієнтів увійдуть до програми державних медичних гарантій, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Вартість послуг у програмі медичних гарантій включатиме всі поточні витрати лікарень на медичні послуги пацієнту, зокрема на роботу медиків, ліки, в рамках Національного переліку та харчування", - інформує МОЗ.

У відомстві нагадують, що наразі в Полтавській області проходить пілотний проект із запуску механізмів фінансування стаціонарної медичної допомоги через Національну службу здоров'я України (НСЗУ).

"Перші три місяці пілотування проекту в цій області показують, що ефективні установи отримують більше фінансування. Адже тепер НСЗУ оплачує лікування пацієнтів у тих лікарнях, де вони реально обслуговуються", - повідомляє МОЗ.

Водночас відомство зазначає: "Пілотний проект у Полтавській області - чисто технічний, створений саме для відпрацювання механізму контрактування та фінансування НСЗУ на рівні спеціалізованих лікарень... Місцева влада області та НСЗУ перебувають у постійному контакті й повністю контролюють ситуацію".

У МОЗ наголошують, що тарифи, за якими в рамках пілотного проекту отримують оплату 56 лікарень Полтавської області, діятиме тільки в 2019 році й у рамках цього проекту.

"Програма медичних гарантій, яка запрацює з 1 січня 2020 року, уде працюватиме за іншими тарифами. Нині програма розробляється, зокрема і з урахуванням досвіду пілотного проекту в Полтавській області. Досвід області важливий для належного запуску програми медичних гарантій у 2020 році", - зазначили в МОЗ.

Відомство звернуло увагу також на те, що оплата комунальних послуг для медустанов закріплена Бюджетним кодексом за місцевими бюджетами. Місцева влада як власник медичних установ зобов'язана забезпечити доступність цих установ для жителів міста, села, області, а капітальні витрати є інвестиціями громади в належну їй лікарню.

Раніше ЗМІ повідомили, що голова Херсонської облради Владислав Мангер заявив, що медустанови Полтавської області, які беруть участь у пілотному проекті, "потрапили у фінансову пастку, оскільки кошти НСЗУ не покривають витрат на харчування, поточні витрати, оплату комунальних послуг, капітальні витрати", а також, що тільки в Полтавській області мед заклади пройшли автономізацію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція перевіряє дані про можливу незаконну трансплантацію органів в одному із медцентрів Київської області

Рішення про легалізацію медичного канабісу буде ухвалено, але не так швидко - Радуцький

Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

Аптечні мережі створенням ВТМ і маркетингом стимулюють зростання цін на ліки - звернення до Зеленського

Фармфірма "Дарниця" планує розвиток на зарубіжних ринках за рахунок придбання іноземних компаній

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

У Черкаській області комерсанти при постачанні медобладнання до міськлікарні привласнили 2 млн грн

МОЗ розраховує на Офіс президента в донесенні інформації про реформу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги

Лауреатами Нобелівської премії з медицини 2019 року стали Вільям Кейлін-молодший (США), сер Пітер Реткліфф (Велика Британія) і Грегг Семенса (США)

Суд відпустив під нічний домашній арешт і залишив на посаді лікаря-трансплантолога, підозрюваного в хабарництві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА