10:06 11.07.2019

Лідерами з автономізації комунальних медзакладів є Полтавська, Харківська і Волинська області - МОЗ

2 хв читати
Лідерами з автономізації комунальних медзакладів є Полтавська, Харківська і Волинська області - МОЗ

Лідерами з автономізації (переведення в некомерційне комунальне підприємство, НКП - ІФ) комунальних медзакладів є Полтавська, Харківська і Волинська області, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

За його даними, наразі в Полтавській області, де з 1 квітня 2019 року проводиться пілотний проект з реформування механізму фінансування стаціонарної медичної допомоги через Національну службу здоров'я України (НСЗУ), 85% медзакладів змінили свій статус на НКП.

Крім того, автономізацію пройшло 80% медзакладів Харківської, 75% - Волинської, 73% - Рівненської, 68% - Львівської областей.

Як зазначає МОЗ, ще в шести областях у НКП переведено понад 50% лікарень, не уточнюючи цих областей.

"Ще в 11 областях йде активний процес автономізації медзакладів, який завершиться восени", - повідомляє відомство. Зокрема, в Миколаївській області вже автономізовано 29% лікарень, ще 51% перебувають у процесі автономізації - через кілька місяців 80% клінік області матимуть статус НКП. Разом із тим у Херсонській області в НКП реорганізовано тільки 29% лікарень, у процесі автономізації ще 12%.

"Це означає, що, швидше за все, Херсонська область не встигне реорганізувати 59% своїх медзакладів до кінця 2019 року. Таким чином, ці клініки залишаться без можливості укладати договори із НСЗУ і, відповідно, не отримуватимуть коштів за надання медичних послуг. Місцевій владі доведеться шукати інші способи фінансування своїх лікарень, адже з 2020 року медичної субвенції не буде", - наголосили в МОЗ.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг. Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом".

У рамках реформи було створено НСЗУ, яка виконує роль замовника медичних послуг, оплачуючи обслуговування пацієнтів із державного бюджету.

У квітні 2019 року розпочався пілотний проект зі стаціонарної медичної допомоги в Полтавській області. З 2020 року планується запустити зміни фінансування на рівні стаціонарної медичної допомоги.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський пообіцяв знайти 3-4 млрд грн на систему трансплантації в Україні

Київрада не підтримала популістське рішення про передачу МОЗ двох столичних медцентрів

МОЗ формує департамент якості меддопомоги - заступник міністра

МОЗ планує поліпшувати технічну базу лікарень - заступник міністра

МОЗ створило медраду для реформування галузі

Показники захворюваності COVID-19 в Україні стабілізувалися після місяця безперервного зростання

ПМГ у рамках медреформи дозволить актуалізувати питання дотримання стандартів і якості медпослуг

Плануючи лікування за кордоном пацієнти мають враховувати актуальну ситуацію з епідемією COVID-19 - УАМТ

Доступ до вакцини від COVID-19 отримають усі члени ЄС або ЄАВТ, які побажали брати участь у цій ініціативі, - "АстраЗенека"

НСЗУ відстежує рівень завантаження визначених для лікування пацієнтів із COVID-19 лікарень першої хвилі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА