20:49 11.07.2019

Лікарні системи АМНУ та ДУС увійдуть у медреформу - МОЗ

2 хв читати
Лікарні системи АМНУ та ДУС увійдуть у медреформу - МОЗ

Лікарні системи Академії медичних наук України (АМНУ) і Державного управління справами (ДУС), зокрема лікарня "Феофанія", увійдуть у медреформу і фінансуватимуться через Національну службу здоров'я України (НСЗУ), повідомило Міністерство охорони здоров'я.

"Верховна Рада не підтримала законопроект щодо виключення лікарні "Феофанія" та медзакладів АМНУ з принципу "гроші йдуть за пацієнтом", - повідомила прес-служба МОЗ.

Відомство зазначає, що, оскільки законопроект №10231 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування забезпечення окремих програм і закладів охорони здоров'я не було ухвалено, "усі медзалкади ДУС і НАМНУ з 2020 року мають перейти на модель плати за медичну послугу".

Для входження в медреформу медзаклади ДУС і АМНУ мають автономізуватися й укласти угоди з НСЗУ, яка оплачуватиме медпослуги в рамках програми медичних гарантій.

"З 2020 року всі медичні заклади Україні мають грати за єдиними правилами. Більше не повинно існувати привілейованих медичних систем, наприклад окремих медичних систем для депутатів і чиновників. Ми створюємо єдиний медичний простір. Лікарні відкривають свої двері для пацієнта, який має право вибрати будь-який медзаклад для свого лікування. Гроші підуть за пацієнтом. Так лікарні отримають гроші", - наводить прес-служба МОЗ слова заступника міністра Павла Ковтонюка.

У МОЗ нагадали, що для того, щоб у подальшому отримувати кошти з держбюджету за медичні послуги, надані пацієнтам, усі лікарні мають стати комунальними некомерційними підприємствами (КНП) до кінця 2019 року і підписати договори з НСЗУ.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань бюджету більшістю голосів підтримав законопроект, яким із процесу трансформації системи охорони здоров'я виключалися медичні заклади, що підпорядковують ДУС і НАМНУ.

Цей законопроект також підтримав урядовий комітет з економічних питань.

У квітні 2019 року депутати різних фракцій зареєстрували законопроект, що передбачає невключення в реформування системи охорони здоров'я медзакладів системи НАМНУ і ДУС та збереження за цими медзакладами прямого фінансування з держбюджету.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що його метою є впорядкування відносин у сфері фінансового забезпечення за рахунок коштів держбюджету окремих програм, діяльності закладів охорони здоров'я в процесі поетапної реалізації деяких положень закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення.

Раніше у квітні МОЗ повідомило про початок консультацій відомчих клінік з питань укладення договорів з НСЗУ у рамках медреформи. У пріоритетному переліку МОЗ з підготовки до роботи в медреформі були, зокрема, заклади, що перебувають у підпорядкуванні МОЗ, лікарня "Охматдит", Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, заклади Національної академії медичних наук, заклади "Укрзалізниці", медзаклади силових відомств і ветеранів.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ готове зробити трансплантацію в Україні реальністю

Виробник препаратів крові Biopharma відкрив завод-фракцінатор на Київщині

Обшуки в НІР у серпні розпочалися за п'ять днів до очікуваного розпорядження уряду про автономізацію інституту

Суд у Києві почав обирати запобіжний захід підозрюваному заввідділення Інституту раку, але оголосив перерву через клопотання захисту про відвід

Профільний комітет ВР зареєстрував законопроект про доступність лікзасобів

Парламентський комітет економрозвитку підтримав продовження міжнародних закупівель ліків ще на два роки

Практикуючі медичні НДІ мають пройти процес автономізації - Радуцький

До обласних медзакладів з ініціативи Зеленського передано ще 20 автомобілів "швидкої допомоги"

МОЗ має намір створити Офіс пацієнта в Україні - міністр

Зростання кількості пожеж поблизу Києва останнім часом негативно позначилося на стані повітря в столиці - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА