Інтерфакс-Україна
20:49 11.07.2019

Лікарні системи АМНУ та ДУС увійдуть у медреформу - МОЗ

2 хв читати
Лікарні системи АМНУ та ДУС увійдуть у медреформу - МОЗ

Лікарні системи Академії медичних наук України (АМНУ) і Державного управління справами (ДУС), зокрема лікарня "Феофанія", увійдуть у медреформу і фінансуватимуться через Національну службу здоров'я України (НСЗУ), повідомило Міністерство охорони здоров'я.

"Верховна Рада не підтримала законопроект щодо виключення лікарні "Феофанія" та медзакладів АМНУ з принципу "гроші йдуть за пацієнтом", - повідомила прес-служба МОЗ.

Відомство зазначає, що, оскільки законопроект №10231 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування забезпечення окремих програм і закладів охорони здоров'я не було ухвалено, "усі медзалкади ДУС і НАМНУ з 2020 року мають перейти на модель плати за медичну послугу".

Для входження в медреформу медзаклади ДУС і АМНУ мають автономізуватися й укласти угоди з НСЗУ, яка оплачуватиме медпослуги в рамках програми медичних гарантій.

"З 2020 року всі медичні заклади Україні мають грати за єдиними правилами. Більше не повинно існувати привілейованих медичних систем, наприклад окремих медичних систем для депутатів і чиновників. Ми створюємо єдиний медичний простір. Лікарні відкривають свої двері для пацієнта, який має право вибрати будь-який медзаклад для свого лікування. Гроші підуть за пацієнтом. Так лікарні отримають гроші", - наводить прес-служба МОЗ слова заступника міністра Павла Ковтонюка.

У МОЗ нагадали, що для того, щоб у подальшому отримувати кошти з держбюджету за медичні послуги, надані пацієнтам, усі лікарні мають стати комунальними некомерційними підприємствами (КНП) до кінця 2019 року і підписати договори з НСЗУ.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань бюджету більшістю голосів підтримав законопроект, яким із процесу трансформації системи охорони здоров'я виключалися медичні заклади, що підпорядковують ДУС і НАМНУ.

Цей законопроект також підтримав урядовий комітет з економічних питань.

У квітні 2019 року депутати різних фракцій зареєстрували законопроект, що передбачає невключення в реформування системи охорони здоров'я медзакладів системи НАМНУ і ДУС та збереження за цими медзакладами прямого фінансування з держбюджету.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що його метою є впорядкування відносин у сфері фінансового забезпечення за рахунок коштів держбюджету окремих програм, діяльності закладів охорони здоров'я в процесі поетапної реалізації деяких положень закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення.

Раніше у квітні МОЗ повідомило про початок консультацій відомчих клінік з питань укладення договорів з НСЗУ у рамках медреформи. У пріоритетному переліку МОЗ з підготовки до роботи в медреформі були, зокрема, заклади, що перебувають у підпорядкуванні МОЗ, лікарня "Охматдит", Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, заклади Національної академії медичних наук, заклади "Укрзалізниці", медзаклади силових відомств і ветеранів.

 

ОСТАННЄ

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА