Інтерфакс-Україна
14:48 17.07.2019

Справа проти директора ДЕЦ не матиме перспектив у суді - Супрун

2 хв читати
Справа проти директора ДЕЦ не матиме перспектив у суді - Супрун

Справа, відкрита проти директора держпідприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я" (ДЕЦ) Тетяни Думенко, не матиме перспектив у суді, вважає в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Ця підозра політично мотивована, і думаю, що вона не матиме перспективи в суді", - сказала вона на брифінгу в Києві в середу.

Супрун повідомила, що перше слухання у цій справі в Печерському суді призначено на четвер, 18 липня.

"Правоохоронні органи, які нині переслідують директора ДЕЦ, захищають не справедливість, а інтереси тих, хто заробляє на нечесних способах реєстрації ліків", - сказала вона.

У свою чергу засновник експертної організації StateWatch Олександр Леменов висловив думку, що ДБР самостійно не розробляло цю справу.

"ДБР самостійно не розробляло цей кейс. Це очевидно, адже разом зі слідчим першого слідчого управління центрального апарату ДБР Іриною Петричук проходив також її колега та двоє представників СБУ - Дмитро Ловилов і Олександр Уткін. Саме останні два, очевидно, й були авторами - тими, хто приніс до ДБР ці матеріали", - сказав він.

Крім того, за словами Леменова, ця справа також пов'язана з директором ДБР Романом Трубою.

"Донедавна ДБР було розділене на дві зони впливу: одна - заступники, друга - директор, який керує територіальним управлінням. І останнім часом усі скандальні реєстрації відбувалися в Київському територіальному управлінні. Після того як директор ДБР Роман Труба перепідпорядкував собі перше слідче управління, яке займається службовими злочинами та корупцією, розпочалися справи проти Порошенка. Й цей слідчий - Ірина Петричук - саме з першого управління. Тому закликаю Романа Трубу, щоб він контролював роботу й законність дій роботи ДБР", - сказав він.

У свою чергу Думенко повідомила, що її обвинувачують у порушеннях, пов'язаних із розірванням нею договору оренди приміщень, які займав ДЕЦ протягом десяти років. Зокрема, за її словами, орендодавець усупереч договору завищував вартість оренди, проте ДЕЦ із цим не погодився і відмовився від оренди приміщення.

У свою чергу співголова комітету з охорони здоров'я Американської торговельної палати Борис Даневич відзначив позитивні зміни в системі реєстрації лікарських засобів і клінічних досліджень, які відбулися протягом останніх трьох років.

"За останні три роки в ДЕЦ тривають прогресивні трансформації. За оцінками компаній-членів Американської торговельної палати, рівень прозорості та ефективність роботи ДЕЦ зростає. Ми просимо правоохоронні органи бути неупередженими в цих справах", - сказав він.

Як повідомлялося, Служба безпеки України і Державне бюро розслідувань вручили підозру директору Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України Тетяні Думенко.

У МОЗ зазначили, що такі дії ставлять під загрозу діяльність ДЕЦ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ  за півтора року провели майже 9 тисяч сесій з відновлення здоров'я людей

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА