15:52 14.08.2019

Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

2 хв читати
Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

Національна дитяча спеціалізована лікарня (НДСЛ) "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку.

Як повідомляється на сайті клініки, в оновленому відділенні трансплантації кісткового мозку вже проведено 12 пересадок, ще вісьмох дітей готують до операції.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2018 року керівництво НДСЛ "Охматдит" звільнило завідувачку реорганізованого Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку (ТКМ) Світлану Донську, а також завідувача відділення Центру ТКМ Олега Рижака.

За інформацією МОЗ, Рижака звільнили за підсумками проведення службової перевірки щодо раціональності замовлення лікарських засобів, а також їх використання деякими відділеннями медзакладу. В результаті перевірки було виявлено неправильне формування потреби в препаратах, необхідних для лікування, неправильне інформування батьків пацієнтів про наявність на складах медзакладу ліків, невідповідність призначень лікаря фактично призначеним препаратам, а також численні скарги щодо зловживань деякими лікарями службовим становищем.

Донську звільнили після того, як вона відмовилася від запропонованої їй у зв'язку з реорганізацією центру посади лікаря-гематолога педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки "Охматдиту".

Крім того, про своє бажання звільнитися тоді заявили кілька лікарів-гематологів відділення ТКМ, лікар-трансфузіолог і кілька працівників унікальної лабораторії лікарні. МОЗ розцінило цю ситуацію як "саботаж роботи відділень з метою збереження за всяку ціну корупційних схем і адміністративного впливу для власної вигоди кількох людей".

Раніше, 20 серпня, набув чинності наказ про реорганізацію НДСЛ "Охматдит", затверджений Міністерством охорони здоров'я з метою поліпшення доступу та якості надання медичних послуг, а також для запобігання випадкам розкрадання медикаментів персоналом і надлишкового замовлення дорогих препаратів.

До реорганізації Центр дитячої онкогематології та ТКМ, створений у 2002 році, об'єднував чотири відділення (підтримувальної хіміотерапії зі стаціонаром денного перебування, інтенсивної хіміотерапії, відділення хіміотерапії онкогематологічних захворювань, також відділення ТКМ) і мав референтну лабораторію. Центр був одним із трьох українських медичних закладів, які здійснюють трансплантацію кісткового мозку.

У 2017 році між Центром онкогематології та трансплантації кісткового мозку й Міністерством охорони здоров'я виник конфлікт через лікзасоби, що закуповуються для "Охматдиту" коштами держбюджету через міжнародні організації. Зокрема, йшлося про закупівлю ліків з невеликим терміном придатності та тривалі терміни постачання препаратів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд України затвердив план заходів із реалізації стратегії розвитку медосвіти

Кабмін розширив повноваження НСЗУ

МОЗ побоюється, що 4 найбільші національні лікарні України можуть залишитися без фінансування

Питання про входження 4 національних медзакладів у медреформу вирішуватиме новий уряд

Голова НСЗУ: "Якщо людина потрапила в лікарню, будь-який випадок лікування, який обліковується НСЗУ, буде оплачений"

На кір в Україні захворіли понад 57 тис. осіб від початку року – ЦГЗ

Призначено заступників керівника Національної служби здоров'я

НСЗУ готова закуповувати медпослуги з реабілітації та паліативної допомоги

У Житомирській області до суду передали справу чотирьох лікарів, які не надали належного лікування постраждалому в ДТП підлітку

Глава НСЗУ сподівається на повернення до закону про медреформу положення про співоплату

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА