15:52 14.08.2019

Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

2 хв читати
Клініка "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку

Національна дитяча спеціалізована лікарня (НДСЛ) "Охматдит" відновила трансплантацію кісткового мозку.

Як повідомляється на сайті клініки, в оновленому відділенні трансплантації кісткового мозку вже проведено 12 пересадок, ще вісьмох дітей готують до операції.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2018 року керівництво НДСЛ "Охматдит" звільнило завідувачку реорганізованого Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку (ТКМ) Світлану Донську, а також завідувача відділення Центру ТКМ Олега Рижака.

За інформацією МОЗ, Рижака звільнили за підсумками проведення службової перевірки щодо раціональності замовлення лікарських засобів, а також їх використання деякими відділеннями медзакладу. В результаті перевірки було виявлено неправильне формування потреби в препаратах, необхідних для лікування, неправильне інформування батьків пацієнтів про наявність на складах медзакладу ліків, невідповідність призначень лікаря фактично призначеним препаратам, а також численні скарги щодо зловживань деякими лікарями службовим становищем.

Донську звільнили після того, як вона відмовилася від запропонованої їй у зв'язку з реорганізацією центру посади лікаря-гематолога педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки "Охматдиту".

Крім того, про своє бажання звільнитися тоді заявили кілька лікарів-гематологів відділення ТКМ, лікар-трансфузіолог і кілька працівників унікальної лабораторії лікарні. МОЗ розцінило цю ситуацію як "саботаж роботи відділень з метою збереження за всяку ціну корупційних схем і адміністративного впливу для власної вигоди кількох людей".

Раніше, 20 серпня, набув чинності наказ про реорганізацію НДСЛ "Охматдит", затверджений Міністерством охорони здоров'я з метою поліпшення доступу та якості надання медичних послуг, а також для запобігання випадкам розкрадання медикаментів персоналом і надлишкового замовлення дорогих препаратів.

До реорганізації Центр дитячої онкогематології та ТКМ, створений у 2002 році, об'єднував чотири відділення (підтримувальної хіміотерапії зі стаціонаром денного перебування, інтенсивної хіміотерапії, відділення хіміотерапії онкогематологічних захворювань, також відділення ТКМ) і мав референтну лабораторію. Центр був одним із трьох українських медичних закладів, які здійснюють трансплантацію кісткового мозку.

У 2017 році між Центром онкогематології та трансплантації кісткового мозку й Міністерством охорони здоров'я виник конфлікт через лікзасоби, що закуповуються для "Охматдиту" коштами держбюджету через міжнародні організації. Зокрема, йшлося про закупівлю ліків з невеликим терміном придатності та тривалі терміни постачання препаратів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Центр правової допомоги та МОЗ мають намір упровадити проект "Правове здоров'я"

Рішення про легалізацію медичного канабісу буде ухвалено, але не так швидко - Радуцький

Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

Аптечні мережі створенням ВТМ і маркетингом стимулюють зростання цін на ліки - звернення до Зеленського

Фармфірма "Дарниця" планує розвиток на зарубіжних ринках за рахунок придбання іноземних компаній

В аудиті НСЗУ і МОЗ не потрібно вбачати відмову від медреформи - Радуцький

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

МОЗ направить до регіонів препарати для онкохворих

У Черкаській області комерсанти при постачанні медобладнання до міськлікарні привласнили 2 млн грн

МОЗ розраховує на Офіс президента в донесенні інформації про реформу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА