19:21 15.08.2019

Лікарі та клініки на місцях не готові до впровадження системи трансплантації

3 хв читати
Лікарі та клініки на місцях не готові до впровадження системи трансплантації

Лікарі та клініки, зокрема і районні багатопрофільні, на місцях не готові до впровадження системи трупної трансплантації, вважає голова громадської організації "Національний рух "За трансплантацію" Юрій Андрєєв.

"У багатьох лікарнях, які могли б вилучати органи для трансплантації, відсутнє обладнання для констатації смерті мозку, відсутня координація клінік, які можуть здійснювати пересадку органів. МОЗ нещодавно провів навчання 40 транспланто-координаторів, але вони не можуть працювати, оскільки не створена система", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Андрєєв повідомив, що очолювана ним громадська організація провела опитування близько 200 клінік, в яких, згідно з чинною постановою Кабінету міністрів №695 від 24 квітня 2000 року мають право вилучати органи для проведення трупної трансплантації.

За словами Андрєєва, в значній частині цих клінік відсутнє обладнання для констатації смерті мозку.

"У деяких клініках навіть головні лікарі думають, що констатацію смерті мозку потрібно проводити в морзі і що робити це повинні патологоанатоми. Але навіть там, де таке обладнання є, вилучення органів не проводиться, лікарі не виконують забору органів, зокрема і тому, що немає комунікації цих лікарень з тими клініками, які мають право проводити операції з трансплантації", - сказав він.

Андрєєв вважає, що для запуску трупної трансплантації органів в Україні необхідно розробити держпрограму, в рамках якої закупити за кошти держбюджету обладнання для констатації смерті мозку, а також інше необхідне обладнання.

"Потрібно провести централізовану закупівлю, нехай навіть через ті ж міжнародні організації, щоб клініки для запуску програми трансплантації мали обладнання для констатації смерті мозку, а не закуповували самостійно звичайні медичні меблі", - сказав він.

Андрєєв також висловив надію на швидку презентацію Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ), про тестовий запуск якої в квітні поточного року повідомив МОЗ.

Як повідомлялося, система ЄДІСТ включає стаціонарну і мобільну версії, налічує вісім реєстрів. Дев'ятий реєстр - донорів стовбурових клітин - буде приєднаний до системи пізніше. ЄДІСТ також охоплює всі ключові логістичні процеси щоденної роботи реєстрів - управління даними донорів та пацієнтів, запитами, записами щодо проведених трансплантацій тощо.

Доступ до програми матимуть транспланто-координатори та сімейні лікарі. Реєстри системи будуть взаємодіяти через алгоритми автоматичного пошуку і відповідності пари "донор-реципієнт". При цьому в систему закладено велику базу різних медичних довідників, що дозволить обрати параметри донора і реципієнта напівавтоматично і, відповідно, мінімізувати кількість помилок в особистих картках донорів.

Електронні форми згоди на донорство містять базову інформацію (ПІБ, стать, паспортні дані, ідентифікаційний код, волевиявлення щодо потенційного донорства і список органів), що дозволить пацієнтам самостійно заповнювати форму в онлайн-режимі. Форми згоди на сімейне або перехресне донорство більш деталізовані. У разі нового рішення щодо потенційного донорства, попередню заяву в системі буде автоматично анульовано.

ЄДІСТ - єдиний інформаційний простір для налагодження нової системи трансплантації. До розробки програмного забезпечення інформаційної системи були залучені міжнародні експерти, зокрема розробники з США.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Бустерна" доза вакцини від COVID-19 на 95% збільшує захист від "омікрону" у людей віком від 50 років

VoxCheck: Таблетки проти COVID-19 та вакцинація дітей від 5 років — огляд перевірених новин про вакцинацію

Майже 10,2 млн доз ковідних вакцин є на складах в Україні, у пунктах вакцинації - орієнтовно 94,3 тис., але представлені нерівномірно

Кабмін встановив мінімальний термін між етапами вакцинації для отримання дози бустеру у 90 днів

Південнокорейські вчені розробили біодатчик, здатний за 30 хвилин визначати штами COVID-19

Клінічні випробування продемонстрували посилення імунної відповіді проти п'яти штамів SARS-CoV-2 після бустерної дози вакцини Ваксзеврія

Pfizer та BioNTech розпочали випробування вакцини від штаму "омікрон" коронавірусу серед осіб 18-55 років

До "помаранчевої" зони епіднебезпеки щодо COVID-19 входять 14 областей України - МОЗ

Області, які увійшли до "червоної" зони, серед аутсайдерів за рівнем вакцинації від COVID-19 - Ляшко

Усі зареєстровані в Україні вакцини можуть використовуватися для бустерної вакцинації - експерти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА