19:18 16.08.2019

Глава НСЗУ сподівається на повернення до закону про медреформу положення про співоплату

2 хв читати
Глава НСЗУ сподівається на повернення до закону про медреформу положення про співоплату

Голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко сподівається, що до чинного закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, відповідно до якого здійснюється реформування фінансування системи охорони здоров'я, буде повернуто поняття співоплати.

"Я дуже цього (щоб співоплату було впроваджено - ІФ) хочу. Кілька досліджень, які проводилися в Україні, свідчать, що близько 70% людей готові до співоплати, якщо вона буде передбачувана та зрозуміла. Тому зрозуміло, що треба вносити зміни до законодавства. Ми як орган, який реалізовує політику, можемо виходити з законодавчими пропозиціями й ініціативами й наразі активно працюємо над цим разом із Міністерством охорони здоров'я", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він також повідомив, що є проекти законів, які вдосконалюють сферу державних фінансових гарантій, зокрема шляхом повернення до закону співоплати.

Крім того, Петренко вважає, що впровадження співоплати стимулюватиме розвиток медичного страхування.

"Якщо буде співоплата, і її відсоток буде офіційно встановлено, то буде чіткий предмет для розрахунку тарифів, щоб розрахувати відсоток на співоплату. Пацієнт знатиме, що є гарантовані державою послуги в Програмі медичних гарантій, а є послуги, які потрапляють у частку співоплати. Тому він може застрахуватися, і страхова компанія оплатить саме цю частку в разі настання страхового випадку", - сказав він.

При цьому глава НСЗУ наголосив, що "наявність офіційної співоплати може стимулювати суттєвий розвиток ринку добровільного медичного страхування (ДМС)", - сказав він.

Як повідомлялося, під час підготовки закону про медреформу (законопроект №6327) восени 2017 року всі представлені в парламенті політичні сили підтримали вилучення з нього норми про співоплату за медичні послуги.


Повний текст інтерв'ю читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА