14:27 21.08.2019

Питання про входження 4 національних медзакладів у медреформу вирішуватиме новий уряд

2 хв читати
Питання про входження 4 національних медзакладів у медреформу вирішуватиме новий уряд

Розгляд питання про входження Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Мінохорони здоров'я України, Національного інституту раку та Інституту серця МОЗ у медреформу та в єдиний медичний простір (ЄМП) буде передано новому уряду як рекомендацію.

Як повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду в середу, це питання не ввійшло до порядку денного "через неправильну юридичну форму".

"Секретаріат Кабміну, Мін’юст говорять, що прем'єр-міністр у такій формі підписати це рішення не може, тому воно і не потрапило до порядку денного (засідання в середу - ІФ). Таке рішення треба затвердити протокольним рішенням уряду і передати новому уряду як рекомендоване. Цього буде достатньо для врегулювання питання у вересні 2019 року. Автономізація має відбутися з 1 січня 2020 року", - сказав він.

За словами в. о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, із 1 січня 2020 року стартує нова модель фінансування, а автономізація зазначених вище медзакладів має відбутися раніше.

"Ми вимагаємо, щоб регіональні заклади автономізувалися, і вони це роблять. Більшість уже зробила. І я думаю, що ми як власники держзакладів маємо надати їм дозвіл автономізуватися так само, як і інші медичні заклади. Якщо вони не почнуть автономізуватися зараз, мине два-три місяці, і у них не буде можливості підписати договір із НСЗУ, у них не буде фінансування. Це - виконання закону, проголосованого парламентом ще в 2017 році", - наголосила вона.

Крім того, Супрун зазначила, що раніше всі зауваження від Міністерства фінансів і Міністерства юстиції було обговорено, їх знято.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА