15:25 21.08.2019

МОЗ побоюється, що 4 найбільші національні лікарні України можуть залишитися без фінансування

2 хв читати
МОЗ побоюється, що 4 найбільші національні лікарні України можуть залишитися без фінансування

Чотири національні медзаклади, які надають унікальні медичні послуги, можуть залишитися поза трансформацією та без фінансування у 2020 році, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

У МОЗ побоюються, що "блокування урядом рішення у виконання чинного законодавства України не лише відтерміновує початок позитивних змін за новими прозорими правилами в цих лікарнях, а й фактично перекладає це непросте завдання на наступний склад уряду. Менше трьох місяців до кінця року може не вистачити для завершення процесу автономізації таких великих закладів".

Згідно з повідомленням, Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит", Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ можуть не ввійти в єдиний медичний простір. Отже, пацієнти цих медзакладів не зможуть отримувати безоплатні послуги з програми медгарантій, а медзаклади не зможуть самостійно розпоряджатися заробленими коштами.

У МОЗ зазначили, що половина спеціалізованих медичних закладів уже автономізувалась, ще чверть перебуває в процесі реорганізації, решта медзакладів мають розпочати цей процес у вересні, щоб встигнути до початку оголошення Національною службою здоров'я прийому заяв на контрактування на 2020 рік.

Як повідомлялося, розгляд питання про входження Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" МОЗ України, Національного інституту раку та Інституту серця МОЗ у медреформу і в єдиний медичний простір (ЄМП) буде передано новому уряду як рекомендацію.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що це питання не ввійшло до порядку денного "через неправильну юридичну форму".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА