19:27 06.09.2019

"Голос" розробив законопроекти для забезпечення МОЗ інструментами зниження цін при бюджетних закупівлях ліків

2 хв читати
"Голос" розробив законопроекти для забезпечення МОЗ інструментами зниження цін при бюджетних закупівлях ліків

Законопроекти для забезпечення національного закупівельного агентства ДП "Медичні закупівлі України" (МОЗ) інструментами, які дадуть змогу закупнику домагатися зниження цін при бюджетних закупівлях ліків, розробила фракція "Голос" у Верховній Раді.

Про це повідомила журналістам експерт з інтелектуальної власності Оксана Кашинцева в Києві в четвер.

"Багато юристів працюють над пакетом законопроектів, який ви побачите, який представить "Голос" і який зможе запустити для МОЗУ можливість, зокрема, ввозити міжнародні упаковки й укладати довгострокові договори" - сказала вона.

Кашинцева зазначила, що наразі МОЗ не має можливості застосовувати низку інструментів, доступних міжнародним організаціям. Зокрема, якщо міжнародні організації можуть закуповувати великі обсяги для різних країн, що гарантують зниження цін, то національний закупник не може закуповувати такі обсяги, оскільки працює лише для потреб України.

"У міжнародних організацій багато інструментів, що дають можливість знижувати ціну, і яких не має наш МОЗ. Ми сподіватимемося, що зміни, які буде подано в пакеті законодавчих ініціатив "Голосу", буде ухвалено", - наголосила експерт.

Як повідомлялося, з 2015 року й до сьогодні закупівлю ліків і медвиробів за державними програмами за кошти держбюджету здійснювали три міжнародні організації: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) і британське закупівельне агентство Crown Agents.

МОЗ 25 жовтня 2018 року зареєстрував ДП "Медичні закупівлі України" (МОЗ) - централізоване агентство медичних закупівель, що спеціалізується на закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. МОЗ отримав статус центральної закупівельної організації та розпочне роботу з закупівлями на основі рамкових угод, що значно полегшить роботу регіональних замовників.

У 2019 року в рамках пілотного проекту та запуску програми ProZorro Market ДП "Медичні закупівлі України" приєдналося до формування та адміністрування Е-каталогів у частині товарів медичного призначення. Наразі в Е-каталогах можна придбати медичні вироби (вату, перев'язувальні матеріали, рукавички, бахіли) і лікарські засоби (левофлоксацин, клексан, натрію хлорид, сибазон).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Електронний рецепт і механізм реімбурсації (відшкодування) вартості антибіотиків можуть стати ефективними інструментами в боротьбі з антибіотикорезистентністю

Суд закрив справу Мосійчука проти Супрун без права повторного звернення

Кабмін перерозподілив 731 млн грн на погашення заборгованостей із зарплат медиків

МОЗ має намір розробити новий законопроект "Про психічне здоров'я"

МОЗ додатково профінансує лікування за кордоном для 100 українців

МОЗ України створить мережу закладів, що здійснюватимуть епідемічний контроль і нагляд

Скалецька: У 2020 році ми запропонуємо законопроект про медстрахування

Уряд виділить 700 млн грн для погашення заборгованості із зарплати медикам - Скалецька

В Україні фінансування охорони здоров'я у 2020 році збільшиться на 13% - до 113 млрд грн

"Нова Пошта" встановить дефібрилятори на об'єктах у семи містах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА