15:13 16.09.2019

МОЗ має намір створити Офіс пацієнта в Україні - міністр

2 хв читати
МОЗ має намір створити Офіс пацієнта в Україні - міністр

 Міністерство охорони здоров'я України планує створити Офіс пацієнта, за допомогою якого здійснюватиметься комунікація пацієнтів із міністерством, повідомила міністр Зоряна Скалецька.

"Ми створюємо Офіс пацієнта, діяльність якого буде пов'язана з тим, щоб усі звернення, всі комунікації здійснювалися не через вулицю, дзвінки, а через один структурований інструмент, точку входу. Офіс пацієнта очолить міністр. Також у ньому буде секретаріат, який організовуватиме його роботу. Це буде та точка комунікації, з якої потім виходитимуть усі необхідні для пацієнтів рішення, системні зміни", - сказала вона під час онлайн-зустрічі в понеділок.

За словами Скалецької, пріоритетом роботи міністерства також буде безпека пацієнта, захист його прав.

"Безпека пацієнта - це коли є права й вони реалізуються. Безпека пацієнта забезпечується організацією, коли в межах лікарні створено всі управлінські умови, коли лікарі дотримуються всіх вимог. Тобто безпека пацієнта - це дотримання всіх стандартів і протоколів у системі. Це внутрішні організаційні питання і також це створення загалом у країні правил", - сказала вона.

Крім того, міністр зазначила, що є перелік прав, яким приділятиметься особлива увага. Йдеться, зокрема, про право на превентивність захворюваності, доступність медичної допомоги та інші.

"Уся діяльність у секторі громадського здоров'я спрямована на превентивність захворюваності і є реалізацією цього права. На сьогодні це не лише питання імунізації. Це також доступність допомоги, не тільки фізична та географічна, а й фінансова. Ці речі були складовою реформи, вони точно не будуть упущені. Програма "Доступні ліки" теж є частиною цього, і завданням нової команди буде аналіз того, що ми можемо собі дозволити й де її розширити. Наступне - це право отримання інформації", - повідомила міністр.

"Також це інформована згода, право вибору, зокрема лікаря, методів профілактики, діагностики. Й також право на конфіденційність, право захищеності. Право на повагу часу пацієнта (мається на увазі черга на лікування або оперативне втручання). Право на допомогу, яка відповідає стандартам якості. Йдеться про протоколи, які потрібно обговорити з експертною спільнотою. Право на безпеку, на доступність сучасних технологій, зокрема, це доступність інноваційних ліків. Право на усунення сильного болю, найбільш гостро це питання стоїть для паліативних пацієнтів. Також має бути приділена максимальна увага потребам пацієнта. Право на скаргу, на відшкодування збитків. Цей інструмент є, але з ним потрібно працювати", - пояснила Скалецька.

Міністр наголосила, що робота над забезпеченням таких прав триває, і деякі рішення можливо втілити найближчим часом.

"Ми говоримо про те, що ці права є, і про них треба дбати. Деякі рішення держава може втілити найближчим часом, інші можна вирішити в середньостроковій і довгостроковій перспективі", - сказала вона.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція перевіряє дані про можливу незаконну трансплантацію органів в одному із медцентрів Київської області

Рішення про легалізацію медичного канабісу буде ухвалено, але не так швидко - Радуцький

Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

Аптечні мережі створенням ВТМ і маркетингом стимулюють зростання цін на ліки - звернення до Зеленського

Фармфірма "Дарниця" планує розвиток на зарубіжних ринках за рахунок придбання іноземних компаній

В аудиті НСЗУ і МОЗ не потрібно вбачати відмову від медреформи - Радуцький

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

У Черкаській області комерсанти при постачанні медобладнання до міськлікарні привласнили 2 млн грн

МОЗ розраховує на Офіс президента в донесенні інформації про реформу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги

Лауреатами Нобелівської премії з медицини 2019 року стали Вільям Кейлін-молодший (США), сер Пітер Реткліфф (Велика Британія) і Грегг Семенса (США)

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА