15:30 18.09.2019

Практикуючі медичні НДІ мають пройти процес автономізації - Радуцький

2 хв читати
Практикуючі медичні НДІ мають пройти процес автономізації - Радуцький

Інститути, які здійснюють медичну практику та є клініками, мають пройти процес автономізації, вважає голова комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Те, що у нас Національний інститут раку (НІР) та інші інститути не пішли на автономізацію, це... не хочу говорити, що злочин, але як ми можемо зайти у програму медичних гарантій, якщо у нас немає автономізації?" - сказав він на засіданні комітету у вівторок.

Радуцький наголосив, що автономізація - "це вимога закону".

"Чому ми взагалі маємо це обговорювати?" - обурився голова комітету, коментуючи дискусію навколо небажання низки інститутів, котрі здійснюють медичну практику, зокрема тих, що входять до системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ), проходити процес переведення в статус неприбуткового підприємства (автономізація), який дозволяв би їм увійти в реформу й отримувати фінансування через НСЗУ за пролікований випадок.

Автономізація медичних закладів передбачена законом "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", що поклав початок реформуванню системи охорони здоров'я в Україні. Для роботи в умовах нової моделі фінансування медзаклади мають бути переведені у статус казенних і комунальних некомерційних підприємств.

Як повідомлялося, у квітні 2019 року депутати різних фракцій зареєстрували законопроект, що передбачає невключення в реформування системи охорони здоров'я медзакладів системи НАМНУ і Державного управління справами та збереження за цими медзакладами прямого фінансування з держбюджету. Раніше у квітні МОЗ повідомило про початок консультацій відомчих клінік із питань укладення договорів з НСЗУ у рамках медреформи. У пріоритетному переліку МОЗ із підготовки до роботи в медреформі були, зокрема, заклади, що перебувають у підпорядкуванні МОЗ, лікарня "Охматдит", Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, заклади Національної академії медичних наук, заклади "Укрзалізниці", медзаклади силових відомств і ветеранів. Крім того, МОЗ створило робочу групу для підготовки установ системи Державного управління справами.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Центр правової допомоги та МОЗ мають намір упровадити проект "Правове здоров'я"

Поліція перевіряє дані про можливу незаконну трансплантацію органів в одному із медцентрів Київської області

Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

Аптечні мережі створенням ВТМ і маркетингом стимулюють зростання цін на ліки - звернення до Зеленського

Фармфірма "Дарниця" планує розвиток на зарубіжних ринках за рахунок придбання іноземних компаній

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

МОЗ направить до регіонів препарати для онкохворих

У Черкаській області комерсанти при постачанні медобладнання до міськлікарні привласнили 2 млн грн

МОЗ розраховує на Офіс президента в донесенні інформації про реформу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги

Скалецька чекає на кандидатуру заступника міністра охорони здоров'я з диджиталізації від віце-прем'єр-міністра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА