Інтерфакс-Україна
15:30 18.09.2019

Практикуючі медичні НДІ мають пройти процес автономізації - Радуцький

2 хв читати
Практикуючі медичні НДІ мають пройти процес автономізації - Радуцький

Інститути, які здійснюють медичну практику та є клініками, мають пройти процес автономізації, вважає голова комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Те, що у нас Національний інститут раку (НІР) та інші інститути не пішли на автономізацію, це... не хочу говорити, що злочин, але як ми можемо зайти у програму медичних гарантій, якщо у нас немає автономізації?" - сказав він на засіданні комітету у вівторок.

Радуцький наголосив, що автономізація - "це вимога закону".

"Чому ми взагалі маємо це обговорювати?" - обурився голова комітету, коментуючи дискусію навколо небажання низки інститутів, котрі здійснюють медичну практику, зокрема тих, що входять до системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ), проходити процес переведення в статус неприбуткового підприємства (автономізація), який дозволяв би їм увійти в реформу й отримувати фінансування через НСЗУ за пролікований випадок.

Автономізація медичних закладів передбачена законом "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", що поклав початок реформуванню системи охорони здоров'я в Україні. Для роботи в умовах нової моделі фінансування медзаклади мають бути переведені у статус казенних і комунальних некомерційних підприємств.

Як повідомлялося, у квітні 2019 року депутати різних фракцій зареєстрували законопроект, що передбачає невключення в реформування системи охорони здоров'я медзакладів системи НАМНУ і Державного управління справами та збереження за цими медзакладами прямого фінансування з держбюджету. Раніше у квітні МОЗ повідомило про початок консультацій відомчих клінік із питань укладення договорів з НСЗУ у рамках медреформи. У пріоритетному переліку МОЗ із підготовки до роботи в медреформі були, зокрема, заклади, що перебувають у підпорядкуванні МОЗ, лікарня "Охматдит", Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, заклади Національної академії медичних наук, заклади "Укрзалізниці", медзаклади силових відомств і ветеранів. Крім того, МОЗ створило робочу групу для підготовки установ системи Державного управління справами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА