19:07 18.09.2019

Профільний комітет ВР зареєстрував законопроект про доступність лікзасобів

2 хв читати
Профільний комітет ВР зареєстрував законопроект про доступність лікзасобів

Комітет Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування зареєстрував законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів, зокрема до закону "Про лікарські засоби", спрямовані на підвищення доступності лікзасобів для громадян країни.

Згідно з текстом законопроекту, оприлюдненим на сайті парламенту 6 вересня, до термінологічної бази пропонується ввести поняття "генеричний лікарський засіб" і "паралельний імпорт лікарського засобу".

Крім того, передбачається можливість у межах п'ятирічного терміну з дня першої реєстрації референтного/оригінального лікарського засобу в Україні здійснювати відповідну розробку генеричного лікзасобу, зокрема здійснювати дослідження щодо еквівалентності між ним і референтними ліками, а також подавати заяву про державну реєстрацію генерика. У такому разі реєстрація буде можлива вже з наступного дня після закінчення терміну після реєстрації оригінального лікарського засобу.

Законопроект також пропонує скасувати патентну ув'язку (необхідність під час реєстрації ліків подавати завірену копію патенту або ліцензії, яка дозволяє виробництво і продаж зареєстрованих ліків).

Окрім того, документ пропонує внести зміни до законів "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" та "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".

Законопроект розроблено на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, які дадуть змогу суттєво зменшити кількість "вічнозелених" патентів, удосконалити підстави примусового відчуження прав інтелектуальної власності на винаходи (корисні моделі) стосовно ліків, запровадити процедури оскарження заявок на винаходи, вилучити з правової охорони способи та методи лікування, діагностичні і хірургічні методики за прикладом країн ЄС, а також уможливити продовження дії патенту на винахід. Зазначені зміни дадуть змогу уникнути штучної патентної монополії та штучного утримання високих цін на ліки.

Проект закону розробили нардепи Ольга Стефанишина та Олександра Устінова на виконання Державної стратегії реалізації державної політики забезпечення населення лікарськими засобами на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабміну №1022 від 5 грудня 2018 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Найбільші українські фармвиробники просять прем'єр-міністра відкласти введення 2Д-кодування упаковок ліків

Французька Sanofi близька до домовленості про постачання в майбутньому ЄС 300 млн доз вакцини від коронавірусу

Степанов очолив Медичну раду при МОЗ, директор Інституту Амосова став заступником голови

МОЗ очікує постачання лікарських засобів за бюджети 2018-2019 рр. до кінця року

Чотири українські лікарські засоби проходять клінічні випробування щодо ефективності лікування Covid-19

Зеленський пообіцяв знайти 3-4 млрд грн на систему трансплантації в Україні

Кабмін виділив кошти на реконструкцію і оснащення приймальних відділень опорних медзакладів

Київрада не підтримала популістське рішення про передачу МОЗ двох столичних медцентрів

МОЗ готує зміни до Програми медгарантій - Степанов

МОЗ має намір закупити "Ремдесивір" для лікування пацієнтів із COVID-19 - Степанов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА