19:55 27.09.2019

Проект держбюджету України на 2020 рік передбачає лише 40% коштів для держзакупівлі ліків

2 хв читати
Проект держбюджету України на 2020 рік передбачає лише 40% коштів для держзакупівлі ліків

Проект державного бюджету на 2020 рік передбачає виділення на централізовані закупівлі лікарських засобів 6,6 млрд грн, що становить лише 40% необхідних потреб у закупівлі ліків, повідомив Благодійний фонд "Пацієнти України".

"Виділені кошти в проекті бюджету 2020 року на централізовані закупівлі ліків у розмірі 6,6 млрд грн покривають лише 40% потреби хворих у препаратах. Таким чином 1,2 млн пацієнтів залишаються без ліків. Щоб покрити 100% потребу в ліках та медичних виробах, необхідно виділити 17 млрд грн", - повідомляється в прес-релізі фонду, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

У фонді також вказали на факт урізання в проекті держбюджету на 2020 рік фінансування на закупівлю ліків за 21 із 40 наявних держпрограм. Зокрема, скорочено фінансування закупівель практично за всіма рідкісними (орфанними) захворюваннями.

"Варто відмітити, що і раніше ці нозології були украй недофінансовані та в середньому покривалися лише на 50% від потреби. Зменшення фінансування у 2020 році може призвести до переривання лікування більш ніж 12 тис. пацієнтів із рідкісними та хронічними захворюваннями, які потребують дорогого лікування, та в подальшому ставить під ризик їхні життя", - наголосив фонд.

За інформацією організації, зокрема, замість 15 пацієнтів із діагнозом "сімейна дистонія" лікування зможуть отримати лише п'ять осіб. Скорочення фінансування також позбавить лікування 494 хворих на ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА), а переривання лікування перекреслить весь ефект раніше отриманої терапії. Крім того, 22 пацієнти, що потребують ендопротезування при недосконалому остеогенезі ("кришталеві діти"), у 2020 році можуть залишитися без життєво необхідних медичних виробів, "оскільки весь бюджет напряму найімовірніше буде використано для ургентного протезування дорослих пацієнтів", ще на 710 пацієнтів із гемофілією, які не отримають лікування у 2020 році, чекає передчасна смерть через неможливість зупинити кров при природних фізіологічних процесах або найменшому ушкодженні тканин.

У фонді "Пацієнти України" зазначають, що пацієнти з рідкісними захворюваннями - це особливо вразлива група пацієнтів, що потребують довічного лікування, яке в деяких випадках обходиться в 1 млн грн на рік для одного пацієнта.

"Це є непосильною сумою для пересічних пацієнтів, тому важливо, щоб держава забезпечила лікування цій групі населення і дала шанс на повноцінне життя", - зазначила виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Інна Іваненко.

Як повідомлялося, громадська спілка "Орфанні захворювання України" заявила про суттєве скорочення в проекті держбюджету на 2020 рік фінансування закупівлі лікарських засобів і медвиробів для орфанних пацієнтів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В аудиті НСЗУ і МОЗ не потрібно вбачати відмову від медреформи - Радуцький

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

У Черкаській області комерсанти при постачанні медобладнання до міськлікарні привласнили 2 млн грн

МОЗ розраховує на Офіс президента в донесенні інформації про реформу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги

Скалецька чекає на кандидатуру заступника міністра охорони здоров'я з диджиталізації від віце-прем'єр-міністра

До 129 зросла кількість осіб, що отруїлися на весіллі в Чернівецькій області

Лауреатами Нобелівської премії з медицини 2019 року стали Вільям Кейлін-молодший (США), сер Пітер Реткліфф (Велика Британія) і Грегг Семенса (США)

Суд відпустив під нічний домашній арешт і залишив на посаді лікаря-трансплантолога, підозрюваного в хабарництві

Прокуратура повідомила про підозру у заволодінні 245 тис. грн екс-гендиректору ДП "Укрвакцина"

Департамент моніторингу НСЗУ очолив консультант Нацслужби Жигінас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА