19:33 10.10.2019

НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

2 хв читати
НСЗУ оплачуватиме лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) з квітня 2020 року, в рамках програми медичних гарантій, буде оплачувати лікування гострого мозкового інсульту за підвищеним тарифом - 19,5 тис. грн.

Згідно з повідомленням на сайті НСЗУ, в загальному переліку лікування гострого мозкового інсульту визначено як пріоритетна послуга.

Доктор медичних наук член-кореспондент Академії медичних наук (АМН України), лікар-нейрохірург, президент ГО "Українська асоціація боротьби з інсультом" професор Микола Поліщук зазначив, що питання лікування гострого мозкового інсульту вимагає особливої уваги.

"Наша асоціація провела моніторинг 500 відділень українських лікарень, які приймають пацієнтів з інсультами. Виявилося, що 300 з них не мають належних методів для нейровізуалізації і лікування таких хворих. Невчасно поставлений діагноз призводить до фатального лікування, в результаті якого пацієнт з інсультом гине", - процитувала прес-служба Поліщука.

Зі свого боку заступник глави НСЗУ Оксана Мовчан підкреслила, що лікування інсульту буде пріоритетним напрямом.

"Програма медичних гарантій з 2020 року запрацює в повному обсязі. До гарантованого пакета увійдуть послуги на всіх рівнях медичної допомоги. Лікування гострого мозкового інсульту є одним з чотирьох пріоритетів, яким приділятиметься особлива увага", - сказала вона.

За словами Мовчан, лікарня, в якій лікують інсульти, повинна бути оснащена відповідним медичним обладнанням для встановлення правильного діагнозу.

"Для успішного лікування пацієнта з інсультом лікарня повинна вчасно діагностувати інсульт, а це неможливо без засобів нейровізуалізації (КТ, МРТ), і почати лікування в межах терапевтичного вікна", - пояснила заступник голови НСЗУ.

Повідомляється також, що тариф за пролікований випадок інсульту складе 19,5 тис. грн. У рамках тарифу покривається підтвердження діагнозу, саме лікування, включно з ліками з Національного переліку (окрім тих, що закуповуються за окремою програмою МОЗ), і реабілітація в гострому стані.

"Цей тариф майже в тричі вищий, ніж був середньозважений тариф на лікування інсульту за рахунок медичної субвенції", - зазначила Мовчан.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві на період карантину обмежать надання стоматологічних послуг

Другий етап медреформи розпочнеться з 1 квітня, коронавірус на хід медреформи не вплине - Радуцький

Україна веде переговори про постачання гідроксихлорохіну - Радуцький

В Україні збільшать кількість медиків, які надають допомогу хворим з коронавірусом - Ляшко

МОЗ України рекомендує виділити лікарів, які прийматимуть пацієнтів без декларації з сімейним лікарем у період карантину

Crown Agents починає закупівлю медвиробів для діагностики та запобігання поширенню коронавірусу в Україні для МОЗ

Корпорація "Юрія-Фарм" вивчає можливості синтезу субстанцій препаратів, що входять до протоколів лікування COVID-19

Кабмін перерозподілив держкошти на підтримку медзакладів на час пандемії, виплату зарплат медикам і лікування хворих на діабет

В Україні за тиждень від грипу померли двоє людей - МОЗ

ІМБГ НАНУ передав розроблені ним тест-системи для діагностики Covid-19 до лабораторних центрів і відправив співробітників у відпустку через недофінансування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА