19:10 16.10.2019

Аптечні мережі створенням ВТМ і маркетингом стимулюють зростання цін на ліки - звернення до Зеленського

2 хв читати
Аптечні мережі створенням ВТМ і маркетингом стимулюють зростання цін на ліки - звернення до Зеленського

Великі аптечні мережі зловживають створенням власних торговельних марок (ВТМ) та маркетинговими інструментами, стимулюючи зростання цін на лікарські засоби, вважають у громадській організації "Всеукраїнська фармацевтична палата" (ВФП).

"Застосування аптечними мережами банальних торговельних моделей, створення власних торговельних марок (ВТМ) створили в цих аптечних мережах дискримінаційні умови для переважної більшості лікарських засобів, виробники і постачальники яких не хочуть брати участь у цих формах продажу ліків. Для "оптимізації", а фактично - для ухилення від податків, власники аптечних мереж переоформлюють їх у ФОП, користуючись їхнім особливим статусом в оподаткуванні своєї діяльності, створюють віртуальні фантоми, які нічого спільного з реальними ФОП не мають", - зазначено в зверненні ВФП до президента Володимира Зеленського, текстом якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна".

У ВФП також вважають, що аптечні мережі доводять до банкрутства малі аптечні комунальні та сільські установи, "застосовуючи демпінгові інструменти знищення конкурентів, вимивають кошти жителів цих регіонів і кошти місцевих бюджетів".

Крім того, у ВФП відзначили недостатній рівень кваліфікації і фармацевтичної підготовки співробітників великих аптечних мереж і наголошують на необхідності передбачити обов'язкову реєстрацію фармпрацівників у професійних реєстрах, зокрема в наявному на сьогодні Єдиному реєстрі фармпрацівників України, а також обмежити кількість аптечних установ в одній мережі залежно від рівня її акредитації.

Крім того, у ВФП просять Зеленського підтримати законопроект "Про фармацевтичне самоврядування" та розробку законопроекту про фармацевтичну діяльність.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Електронний рецепт і механізм реімбурсації (відшкодування) вартості антибіотиків можуть стати ефективними інструментами в боротьбі з антибіотикорезистентністю

Суд закрив справу Мосійчука проти Супрун без права повторного звернення

Кабмін перерозподілив 731 млн грн на погашення заборгованостей із зарплат медиків

МОЗ має намір розробити новий законопроект "Про психічне здоров'я"

МОЗ додатково профінансує лікування за кордоном для 100 українців

МОЗ України створить мережу закладів, що здійснюватимуть епідемічний контроль і нагляд

Скалецька: У 2020 році ми запропонуємо законопроект про медстрахування

Уряд виділить 700 млн грн для погашення заборгованості із зарплати медикам - Скалецька

В Україні фінансування охорони здоров'я у 2020 році збільшиться на 13% - до 113 млрд грн

"Нова Пошта" встановить дефібрилятори на об'єктах у семи містах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА