19:20 16.10.2019

Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

2 хв читати
Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

Пацієнтські організації вимагають збільшити фінансування на закупівлю ліків за кошти держбюджету на 2020 рік на 4,94 млрд грн.

Як повідомив благодійний фонд "Пацієнти України", йдеться про збільшення бюджету на закупівлю ліків і медичних виробів для пацієнтів із рідкісними, хронічними або інфекційними захворюваннями, онкологією, туберкульозом, вірусними гепатитами В і С, ВІЛ/СНІДом, на гемофілію.

За інформацією фонду, недофінансування закупівель ліків за цими програмами в 2019 році становить 60%.

Фонд "Пацієнти України" зазначає, що програму лікування пацієнтів із рідкісними (орфанними) захворюваннями потрібно збільшити на 2,4 млрд грн, програму лікування дитячого церебрального паралічу, аутизму, кровотеч, перитонеального діалізу, ендопротезування, розсіяного склерозу, трансплантації потрібно збільшити на 410,78 млн грн - до 764,18 млн грн, фінансування лікування туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів - збільшити на 463,69 млн грн.

У фонді також вимагають додатково збільшити фінансування витрат на лікування серцево-судинних захворювань на 454,18 млн грн, витрат на лікування онкології - на 1,22 млн грн.

У свою чергу член парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина на своїй сторінці в мережі Facebook уточнила, що на закупівлю необхідних вакцин від кору, туберкульозу, коклюшу, дифтерії та правця, інноваційних ліків від туберкульозу, і гепатитів В і С - не вистачає 464 млн грн.

Вона зазначила, що комітет запропонував направити на дофінансування цих держпрограм у сфері охорони здоров'я кошти, що надходять до бюджету від акцизу на тютюн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА