15:45 18.10.2019

Центр правової допомоги та МОЗ мають намір упровадити проект "Правове здоров'я"

2 хв читати
Центр правової допомоги та МОЗ мають намір упровадити проект "Правове здоров'я"

Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з Міністерством охорони здоров'я України мають намір упровадити проект "Правове здоров'я", повідомила прес-служба центру з посиланням на його директора Олексія Бонюка.

"Ми хочемо, щоб парамедики, сімейні лікарі та інші медики повідомляли пацієнтам про можливість отримання безоплатної правової допомоги. Щоб людина, яка зіткнулася з проблемами здоров'я, могла проконсультуватися щодо правових питань", - навела слова директора прес-служба.

Крім того, Бонюк зазначив, що планується впроваджувати комплексний підхід до надання допомоги людям.

"Ми наразі орієнтуємося на більш комплексний підхід до надання допомоги людям. Це має бути не просто якась юридична порада, а саме вирішення тієї проблеми, з якою зіштовхнулася людина. Ми допоможемо їй зв’язатися з іншими суміжними інституціями", - зазначив директор.

Згідно з повідомленням, нині існує п'ять місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що спеціалізуються на комплексній допомозі в сімейних і родинних відносинах. Одне з їхніх завдань - супровід клієнта, допомога у налагодженні комунікації з установами та організаціями, що надають сім’ям соціальну, психологічну, медичну, правову та інші види допомоги. Мережа таких спеціалізованих центрів розширюватиметься.

"Плани розвитку системи БПД узгоджуються з реформою децентралізації, процесом створення об’єднаних територіальних громад. Ми вивчаємо правові потреби громад. Є ідея створення спеціалізованих центрів у громадах, де не лише надаватиметься правова допомога, а й вирішуватимуться інші проблеми", - наголосив Олексій Бонюк.

За його словами, система безоплатної правової допомоги також готується до впровадження земельної реформи. У кожному місцевому центрі будуть юристи, які спеціалізуватимуться на земельних питаннях.

Ще одним пріоритетом розвитку системи надання безоплатної правової допомоги буде поліпшення доступу до неї та відкритості. Зокрема, йдеться про спрощення перевірки - чи має людина право на адвоката за рахунок держави.

"Будемо ініціювати низку законодавчих змін, щоб максимально спростити обмін інформацією між центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та державними органами для підтвердження статусу особи. Пріоритет, щоб людина сама не ходила за довідками", - наголосив Бонюк.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінсоцполітики планує створити новий електронний каталог засобів реабілітації для осіб з інвалідністю в 2019 році

"Голос" просить Зеленського скликати засідання РНБО через можливий спалах дифтерії

Аудит виявив в НІР необґрунтовано великі залишки онкопрепаратів, невикористання обладнання і недостачу комп'ютерів

У Києві на дифтерію захворів 9-річний учень одного з ліцеїв

Київрада проголосувала за автономізацію комунальних лікарень

На Хмельниччині поліція розслідує трудову експлуатацію пацієнтів психоневрологічного інтернату

Профільний комітет ВР просить президента проголосити 2020 рік роком орфанних хворих

Поліція перевіряє дані про можливу незаконну трансплантацію органів в одному із медцентрів Київської області

Рішення про легалізацію медичного канабісу буде ухвалено, але не так швидко - Радуцький

Пацієнти вимагають дофінансувати бюджетну закупівлю ліків на 4,94 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА