15:45 18.10.2019

Центр правової допомоги та МОЗ мають намір упровадити проект "Правове здоров'я"

2 хв читати
Центр правової допомоги та МОЗ мають намір упровадити проект "Правове здоров'я"

Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з Міністерством охорони здоров'я України мають намір упровадити проект "Правове здоров'я", повідомила прес-служба центру з посиланням на його директора Олексія Бонюка.

"Ми хочемо, щоб парамедики, сімейні лікарі та інші медики повідомляли пацієнтам про можливість отримання безоплатної правової допомоги. Щоб людина, яка зіткнулася з проблемами здоров'я, могла проконсультуватися щодо правових питань", - навела слова директора прес-служба.

Крім того, Бонюк зазначив, що планується впроваджувати комплексний підхід до надання допомоги людям.

"Ми наразі орієнтуємося на більш комплексний підхід до надання допомоги людям. Це має бути не просто якась юридична порада, а саме вирішення тієї проблеми, з якою зіштовхнулася людина. Ми допоможемо їй зв’язатися з іншими суміжними інституціями", - зазначив директор.

Згідно з повідомленням, нині існує п'ять місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що спеціалізуються на комплексній допомозі в сімейних і родинних відносинах. Одне з їхніх завдань - супровід клієнта, допомога у налагодженні комунікації з установами та організаціями, що надають сім’ям соціальну, психологічну, медичну, правову та інші види допомоги. Мережа таких спеціалізованих центрів розширюватиметься.

"Плани розвитку системи БПД узгоджуються з реформою децентралізації, процесом створення об’єднаних територіальних громад. Ми вивчаємо правові потреби громад. Є ідея створення спеціалізованих центрів у громадах, де не лише надаватиметься правова допомога, а й вирішуватимуться інші проблеми", - наголосив Олексій Бонюк.

За його словами, система безоплатної правової допомоги також готується до впровадження земельної реформи. У кожному місцевому центрі будуть юристи, які спеціалізуватимуться на земельних питаннях.

Ще одним пріоритетом розвитку системи надання безоплатної правової допомоги буде поліпшення доступу до неї та відкритості. Зокрема, йдеться про спрощення перевірки - чи має людина право на адвоката за рахунок держави.

"Будемо ініціювати низку законодавчих змін, щоб максимально спростити обмін інформацією між центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та державними органами для підтвердження статусу особи. Пріоритет, щоб людина сама не ходила за довідками", - наголосив Бонюк.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Львові вперше в Україні здійснили пересадку підшлункової залози

Чотири українські фармацевтичні компанії тестують препарати для лікування Covid-19

"МЗУ" просить МОЗ збільшити очікувану вартість закупівлі ШВЛ за кошти "ковідного" фонду

НСЗУ оплатила лікування понад 16,3 тис. пацієнтів з інсультом і майже 5 тис. - з інфарктом

Уряд України врегулював порядок перевезення анатомічних матеріалів та органів людини для трансплантації

"Біофарма" зібрала близько половини плазми, необхідної для виробництва експериментальної серії препарату від COVID-19

Фармакологічна компанія "Фармак" представить у Музеї науки інсталяцію збільшеної копії клітини людини

СБУ і Держлікслужба виявили незаконне ввезення в Україну незареєстрованих ліків

Попередні підсумки кліндослідження "Корвітину" показали ефективність під час лікування COVID-19 - експерт

НСЗУ начала подписание договоров с центрами экстренной медпомощи - Степанов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА