13:06 15.11.2019

Уряд виділить 700 млн грн для погашення заборгованості із зарплати медикам - Скалецька

2 хв читати
Уряд виділить 700 млн грн для погашення заборгованості із зарплати медикам - Скалецька

Кабінет Міністрів України у п'ятницю розгляне питання про виділення 700 млн грн для погашення заборгованості з зарплати медикам у регіонах, повідомила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

"На жаль, виникла заборгованість із зарплати в деяких регіонах України. Сьогодні на засіданні уряду проголосують виділення 700 млн грн на дофінансування медичної субвенції на регіони для покриття заборгованості з зарплат", - сказала вона під час "години уряду" у Верховній Раді у п'ятницю.

При цьому Скалецька звернулася з проханням до депутатів "працювати в регіонах із місцевою владою, з місцевими радами, щоб вони дофінансували медзаклади, власниками яких вони є".

Скалецька також повідомила, що МОЗ має намір до кінця 2019 року дофінансувати ще низку програм на загальну суму 300 млн грн.

"Думаю, що до кінця року ми ще знайдемо можливість дофінансувати близько 300 млн грн для покриття потреб, які сьогодні виникли в регіонах", - сказав вона.

Міністр охорони здоров'я розраховує, що проблема, яка виникає наприкінці року через заборгованість із зарплати працівникам бюджетних медзакладів, "цього року буде востаннє", оскільки з 1 квітня 2020 року бюджетні медзаклади увійдуть у реформування.

"Раніше у нас ця проблема була щоразу, щороку була заборгованість із зарплати, і щороку МОЗ вишукував кошти для погашення заборгованості. З 1 квітня медзаклади діятимуть на підставі інших організаційних принципів, а заборгованість, отже, буде повністю ліквідовано, а зарплата залежатиме тільки від управлінських навичок керівника медзакладу", - сказала вона.

Як повідомлялося, з 1 квітня 2020 року бюджетні медзаклади всіх рівнів медичної допомоги фінансуватимуться через Національну службу здоров'я (НСЗУ), отримуючи оплату за надані медичні послуги в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ). На дев'ять місяців 2020 року бюджет ПМГ становитиме 72 млрд грн, або 64% усього медичного бюджету на 2020 рік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармакологічна компанія "Фармак" представить у Музеї науки інсталяцію збільшеної копії клітини людини

СБУ і Держлікслужба виявили незаконне ввезення в Україну незареєстрованих ліків

Попередні підсумки кліндослідження "Корвітину" показали ефективність під час лікування COVID-19 - експерт

НСЗУ начала подписание договоров с центрами экстренной медпомощи - Степанов

ВООЗ оголосить, що пандемію COVID-19 ще не подолано, і дасть поради щодо боротьби проти неї

Україна не зможе забезпечити себе вітчизняними тестами на COVID-19 через їх недостатню якість - "Сінево"

Степанов: За два роки ми вирішимо питання забезпеченості автомобілями швидкої допомоги

Степанов: Кількість лікарів серед хворих на коронавірус знизилася втричі

МОЗ України затвердив чергові зміни в протокол лікування COVID-19

МОЗ має намір за 2,5 року повністю впровадити 2Д-кодування лікзасобів в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА