13:06 15.11.2019

Уряд виділить 700 млн грн для погашення заборгованості із зарплати медикам - Скалецька

2 хв читати
Уряд виділить 700 млн грн для погашення заборгованості із зарплати медикам - Скалецька

Кабінет Міністрів України у п'ятницю розгляне питання про виділення 700 млн грн для погашення заборгованості з зарплати медикам у регіонах, повідомила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

"На жаль, виникла заборгованість із зарплати в деяких регіонах України. Сьогодні на засіданні уряду проголосують виділення 700 млн грн на дофінансування медичної субвенції на регіони для покриття заборгованості з зарплат", - сказала вона під час "години уряду" у Верховній Раді у п'ятницю.

При цьому Скалецька звернулася з проханням до депутатів "працювати в регіонах із місцевою владою, з місцевими радами, щоб вони дофінансували медзаклади, власниками яких вони є".

Скалецька також повідомила, що МОЗ має намір до кінця 2019 року дофінансувати ще низку програм на загальну суму 300 млн грн.

"Думаю, що до кінця року ми ще знайдемо можливість дофінансувати близько 300 млн грн для покриття потреб, які сьогодні виникли в регіонах", - сказав вона.

Міністр охорони здоров'я розраховує, що проблема, яка виникає наприкінці року через заборгованість із зарплати працівникам бюджетних медзакладів, "цього року буде востаннє", оскільки з 1 квітня 2020 року бюджетні медзаклади увійдуть у реформування.

"Раніше у нас ця проблема була щоразу, щороку була заборгованість із зарплати, і щороку МОЗ вишукував кошти для погашення заборгованості. З 1 квітня медзаклади діятимуть на підставі інших організаційних принципів, а заборгованість, отже, буде повністю ліквідовано, а зарплата залежатиме тільки від управлінських навичок керівника медзакладу", - сказала вона.

Як повідомлялося, з 1 квітня 2020 року бюджетні медзаклади всіх рівнів медичної допомоги фінансуватимуться через Національну службу здоров'я (НСЗУ), отримуючи оплату за надані медичні послуги в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ). На дев'ять місяців 2020 року бюджет ПМГ становитиме 72 млрд грн, або 64% усього медичного бюджету на 2020 рік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німецька STADA купує фармбізнес рецептурних і безрецептурних препаратів Biopharma

Комітет ВР підтримав відстрочку використання ЕДІСТ при трансплантації до 2021 року

Кабмін ухвалив програму медгарантій і чотири держстратегії у сфері охорони здоров'я

Уряд України санкціонував укрупнення госпітальних округів до обласного рівня

Гончарук доручив головам обладміністрацій здійснити аудит зберігання вакцин і анонсував інформкампанію про користь вакцинації

Гончарук доручив регіонам активно готуватися до другого етапу змін у системі фінансування охорони здоров'я

Зеленський: До кінця року буде закуплено 500 нових "швидких", і в Україні не має бути жодної старше шести років

Аудит програми сільської медицини спрямований на завершення об'єктів, а не на припинення програми

Голова НСЗУ написав заяву про звільнення

У Чехії районні лікарні просять уряд спростити процес найму українських медиків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА