Інтерфакс-Україна
14:01 18.11.2019

Кабмін перерозподілив 731 млн грн на погашення заборгованостей із зарплат медиків

2 хв читати
Кабмін перерозподілив 731 млн грн на погашення заборгованостей із зарплат медиків

Кабінет Міністрів України перерозподілив 731 млн грн із резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, кошти буде спрямовано на погашення заборгованості із заробітних плат медикам.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, кошти буде спрямовано в регіони найближчим часом.

"Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоб кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади", - повідомляє МОЗ.

У відомстві наголошують, що питання заборгованості із зарплат медикам виникає щороку в другій половині року.

При цьому в МОЗ зазначають, що у медичних закладах первинної ланки проблему заборгованості із зарплат було ліквідовано із вступом до реформи та переходом на фінансування через Національну службу здоров'я України (НСЗУ).

"Із повним упровадженням реформи медична субвенція припинить існувати, а разом із нею і питання заборгованостей зарплат. Більшість закладів уже у квітні 2020 перейдуть на модель фінансування "гроші ходять за пацієнтом", - зазначає МОЗ.

У МОЗ пояснюють, що медична субвенція на кожну область виділяється з розрахунку на одного жителя. В окремих регіонах, наприклад у гірських районах, отримують збільшене фінансування. При цьому заборгованість із зарплат виникає з року в рік у тих самих областях.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька закликала місцеві ради дофінансувати медзаклади, власниками яких вони є.

До кінця 2019 року МОЗ має намір дофінансувати ще низку програм на загальну суму 300 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зниженню попиту на продукцію фармкомпанії "Дарниця" могло сприяти незниження цін після скасування маркетингових платежів

Фармкомпанія "Дарниця" призупинила виробництво через конфлікт з аптечними мережами – ЗМІ

Проєкт держбюджету-2026 передбачає збільшення фінансування медичних держзакупівель на 29%, до 15,1 млрд грн

Кіпр готовий розширювати співпрацю з Україною у сфері реабілітаційних програм для громадян

Видатки на охорону здоров'я в проєкті дербюджету-2026 передбачені в розмірі 258 млрд грн

МОЗ розробляє програми реабілітації для пацієнтів з хворобами серцево-судинної системи

В Україні почала роботу онлайн-платформа превентивної медицини

25 команд з УЧХ взяли участь у тренінгової академії REDpreneur Ukraine

Фаховий коледж УЧХ надає повну загальну середню освіту

Фармкомпанія Farmak в 1-му півріччі вийшла на ринки Китаю, Судану, Катару та Оману

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА