14:24 27.11.2019

Уряд України санкціонував укрупнення госпітальних округів до обласного рівня

1 хв читати
Уряд України санкціонував укрупнення госпітальних округів до обласного рівня

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу затвердив новий порядок створення госпітальних округів, який передбачає укрупнення округів до обласного рівня.

"У результаті Україна перейде на модель: одна область - один госпітальний округ. Наразі, наприклад, в Одеській області створено дев'ять округів. А стане один округ", - повідомив нардеп Олексій Гончаренко (фракція "Євросолідарність") із засідання Кабміну в Telegram-каналі.

За його словами, уряд затвердив також положення про госпітальну раду.

Як повідомлялося, у листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив порядок створення госпітальних округів із метою реформування та впорядкування мережі медзакладів. Водночас представники місцевої влади зазначали, що критерії створення госпітальних округів недостатньо чіткі й можуть спричинити спекуляції, а також висловили занепокоєння, що створені госпітальні округи можуть не збігатися з майбутнім адміністративним устроєм, визначеним після адміністративно-територіальної реформи.

У лютому 2017 року МОЗ затвердило "Примірне положення про госпітальні округи", що визначає організаційні та процедурні підстави їх функціонування. У документі акцентується увага на тому, що госпітальний округ не є окремим організаційно-правовим рівнем органів виконавчої влади, юридичною особою або суб'єктом господарювання.

Учасниками госпітальних округів є міські, районні ради, а також ради об'єднаних територіальних громад, які здійснюють співпрацю у сфері охорони здоров'я.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА