17:15 19.12.2019

Пацієнти занепокоєні можливим припиненням постачань препаратів для АРВ-терапії, звинувачують МОЗ у зриві закупівель

2 хв читати
Пацієнти занепокоєні можливим припиненням постачань препаратів для АРВ-терапії, звинувачують МОЗ у зриві закупівель

Пацієнтські організації занепокоєні можливим припиненням постачань препаратів для препаратів антиретровірусної терапії (АРВ-препаратів) через несвоєчасно проведені Міністерством охорони здоров'я тендери.

Як повідомляється в спільному прес-релізі благодійної організації "100% життя" і благодійного фонду "Пацієнти України", "майже 92 тис. пацієнтів із ВІЛ ризикують залишитися без ліків через те, що в міністерстві більше ніж три місяці не могли підписати документи".

"Ми знову повертаємось у часи тотальної турбулентності та істерики через страх тисяч людей опинитись без життєво необхідних ліків. Міжнародні донори та громадські організації не повинні виступати "швидкою допомогою" та "пожежниками", коли чиновники не в змозі виконувати своїх обов’язків. Ми, пацієнти, не маємо платити своїм здоров’ям за профільну некомпетенцію держслужбовців", - наведено в прес-релізі слова голови БО "100% життя" Дмитра Шерембея.

За даними пацієнтських організацій, наразі в Україні закінчуються запаси препаратів для дорослих та дітей із ВІЛ: тенофовір/емтрицитабін/ефавіренз та тенофовір/емтрицитабін для 48 тис. пацієнтів, тенофовір/ламівудин/долутегравір та долутегравір для 44 тис. пацієнтів, а також препарати абакавір/ламівудин для 12 тис. пацієнтів.

Прийом АРВ-препаратів ВІЛ-позитивними людьми є безперервним довічним процесом. Ефективність лікування визначається системним прийомом препаратів щодня. Навіть незначне переривання сприяє розвитку резистентності вірусу до ліків і робить терапію недієвою, що може призвести до нового загострення хвороби і смерті пацієнта.

"За зрив закупівель АРВ-препаратів за кошти 2019 року несе відповідальність нове керівництво Міністерства охорони здоров’я України. Адже, наскільки ми знаємо, у МОЗ досі відсутній розподіл відповідальності між заступниками. Тобто, немає конкретної людини, яка керує закупівлями ліків. Ми маємо ситуацію, коли документи на закупівлю ліків лежать у стінах міністерства по три місяця без підпису. Десятки тисяч людей, які живуть з ВІЛ, можуть залишитися без життєво необхідних ліків уже цієї весни", - вважають у пацієнтських організаціях.

На думку пацієнтів, перебоїв із постачанням ліків можуть очікувати також пацієнти з іншими нозологіями.

Наразі пацієнтські організації спільно з міжнародними донорами роблять усе, щоб зняти ризик дефіциту ліків, який міг виникнути вже у січні 2020 року.

"Якщо внутрішні процеси в МОЗ не прискоряться і враховуючи, що терміни виробництва ліків та доставки сягають від 6 до 9 місяців, наступний ризик переривання виникає вже у березні-квітні 2020 року", - прогнозують пацієнти.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ми готові до медреформи з 1 квітня

Стан тих, хто прилетів на літаку з Уханю, задовільний - директор Центру екстреної медичної допомоги

Недопущені на борт літака, який евакуював українців із Уханю, пройдуть лікування в Китаї - нардеп Радуцький

Побоювання заразитися новим китайським коронавірусом в Україні є безпідставними - нардеп Радуцький

В Україні немає підтверджених випадків нового коронавірусу - ЦГЗ

Понад 200 приймальних відділень екстреної медичної допомоги має працювати в Україні до кінця року

Зеленський хоче залучити відомих лікарів України до аналізу першого етапу медреформи

Україна готується до евакуації громадян з Уханя, рейс прибуде в четвер

Кардіохірурги Олександрівської лікарні вперше імплантували механічне серце - КМДА

Держава фінансово стимулюватиме багатопрофільні лікарні - заступник голови НСЗУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА