18:34 20.12.2019

Законопроект, що запроваджує "положення Болар", відкриє ввезення в Україну лікарських субстанцій і дасть змогу швидше виводити на ринок генерики - Радуцький

2 хв читати
Законопроект, що запроваджує "положення Болар", відкриє ввезення в Україну лікарських субстанцій і дасть змогу швидше виводити на ринок генерики - Радуцький

Реалізація законопроекту №2429, який впроваджує в Україні так зване положення Болар, що дозволяє вітчизняним фармкомпаніям подавати заявку на держреєстрацію генеричного лікарського засобу до закінчення терміну дії патенту на оригінальний препарат, дасть змогу ліквідувати в Україні штучні бюрократичні бар'єри та корупційні чинники у сфері охорони здоров'я.

Про це заявив автор законопроекту, народний депутат фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, меддопомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, коментуючи ухвалення Верховною Радою цього законопроекту в першому читанні.

"Завдяки реалізації цього законопроекту в Україні вдасться: запровадити "положення Болар", що дасть можливість швидше виводити на ринок генеричні препарати; провести дерегуляцію служби крові в Україні, що приведе до збільшення обсягів вітчизняного виробництва препаратів крові та зменшення залежності держави від дорогих імпортних аналогів", - написав нардеп на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, реалізація законопроекту також дасть змогу створити умови для безперешкодного ввезення в Україну лікарських субстанцій для власного виробництва ліків, а також спростити режим забезпечення українського миротворчого контингенту вакцинами.

"Цей законопроект про розумну дерегуляцію, який прибирає штучні, бюрократичні, корупціогенні норми чинного законодавства, замінюючи їх простими, обґрунтованими, єдиними для всіх правилами, запропонованими та підтриманими експертами та профільними асоціаціями", - написав Радуцький, згадавши Асоціацію "Виробники ліків України", Український союз промисловців і підприємців, Федерацію роботодавців України, Торгово-промислову палату, Спілку українських підприємців та інші.

За словами депутата, на підтримку законопроекту №2429 у першому читанні на засіданні в п'ятницю проголосували 259 депутатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА