Інтерфакс-Україна
16:56 14.01.2020

Україна має допустити приватні клініки до лікування пацієнтів за рахунок держбюджету - думка

2 хв читати
Україна має допустити приватні клініки до лікування пацієнтів за рахунок держбюджету - думка

Для стимулювання інвестицій у систему охорони здоров'я Україна має відкрити приватним клінікам можливість лікування пацієнтів за рахунок коштів державного бюджету, вважає почесний президент Всесвітньої асоціації медичного туризму (Global Healthcare Travel council, GHTC) Емін Чакмак (Emin Çakmak).

"Міністерство охорони здоров'я України має відкрити приватні клініки для прийому пацієнтів, оплачуваних державою. Ми зробили це в Туреччині 15 років тому, де уряд покрив 70%, пацієнти - 30%. Ви маєте заохочувати місцевих та іноземних інвесторів вкладати кошти в охорону здоров'я", - сказав він на прес-конференції, присвяченій проведенню Всесвітнього форуму медичного туризму Global Healthcare Travel Forum 2020, який відбудеться в Києві та Львівській області 22-25 квітня 2020 року.

Як зазначив Чакмак, реформування системи фінансування охорони здоров'я дасть змогу зробити цю галузь інвестиційно привабливішою та конкурентоздатнішою. При цьому він сказав: "Десятки країн світу намагаються розвивати цю сферу послуг для збільшення надходжень до держбюджету, адже медичні туристи - найбільш прибутковий і платоспроможний клієнт".

"Туреччина, Ізраїль, Угорщина та Швейцарія вже не один рік за підтримки державних інституцій просувають можливість лікування в найкращих медичних закладах своїх країн. На це виділяють із держбюджету солідні кошти", - сказав він.

За словами Чакмака, в Україні дуже хороші лікарі та медсестри.

"Ви маєте провести швидкі реформи в країні. Ви маєте залучити міжнародних і національних інвесторів у галузь охорони здоров'я", - сказав він.

Як повідомлялося, середній чек іноземного пацієнта в українських клініках у 2019 році зріс із $2000-2500 до майже $2800.

У 2018 році середній чек іноземного пацієнта, який проходить лікування в українських клініках, становив $2-2, 5 тис. без урахування витрат на транспорт і проживання. Іноземних пацієнтів приймали близько 120 клінік у різних регіонах країни.

Того ж року до українських клінік приїхало лікуватися близько 65 тис. іноземців, з країни на лікування виїхало близько 160 тис. людей. Лідерами виїзного медтуризму з України є Німеччина, Ізраїль і Туреччина.

За даними УАМТ, нині в сегменті в'їзного медичного туризму в Україні представлені переважно приватні клініки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Провідні фармвиробники після зниження цін на ліки виплатили 602 млн грн компенсацій аптекам та дистриб’юторам

Ціни ще на 100 препаратів знизяться з 1 квітня – МОЗ

Ціни ще на 116 препаратів знизять з 1 квітня – Ляшко

Найбільш привабливими для українського фармекспорту є схожі з Україною за структурою споживання ринки - "Дарниця"

Епідпоріг по ГРВІ залишається перевищеним в 15 областях – МОЗ

Впродовж епідсезону 2024-2025 рр. попит на противірусні препарати виріс майже на 300% - сервіс Liki24.com

МОЗ та Світовий банк запускають новий проєкт підтримки трансформації охорони здоров'я

Керівництво УЧХ та Швейцарського Червоного Хреста обговорили подальшу співпрацю

МОЗ вивчає пропозиції щодо реновації старого хірургічного корпусу "Охматдиту" – Ляшко

Будівельні роботи з відновлення "Охматдиту" можуть розпочатися в травні – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА