Інтерфакс-Україна
20:36 28.01.2020

Новий законопроект про протидію незаконному обігу наркотиків встановить репресивну політику щодо знеболення

3 хв читати
Новий законопроект про протидію незаконному обігу наркотиків встановить репресивну політику щодо знеболення

Деякі громадські активісти та експерти занепокоєні законопроектом №2784 щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними, вважають його основою для встановлення в Україні репресивної політики стосовно і наркозалежних людей, і пацієнтів, що потребують знеболення.

Таку думку активісти та експерти висловили на прес-конференції в Києві у вівторок під час обговорення проекту закону, який зареєстрували дев'ять депутатів фракції "Слуга народу" 17 січня.

Так, за словами директора Центру психічного здоров'я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров'я України Сергія Шума, у разі ухвалення законопроекту фактично будь-яку людину з наркозалежністю можна буде відправити на примусове лікування, а будь-якого громадянина - на примусовий медогляд або притягнути до кримінальної відповідальності "за пропаганду наркотичних засобів".

Шум зазначив, що нині в Україні немає діагнозу "наркоманія", яким оперують автори законопроекту, а все, що пов'язано із вживанням психоактивних речовин, є складовою розладів психіки та поведінки і стосується психіатрії.

"У самому обґрунтуванні необхідності ухвалення цього законопроекту містяться неправдиві дані, пояснювальна записка посилається на неіснуючий документ, який нібито вийшов із нашого моніторингового центру. Законопроект підміняє поняття і надає широке поле для репресій", - сказав директор центру.

У свою чергу експерт з наркополітики, консультант програми "Громадське здоров'я" Міжнародного фонду "Відродження" Олена Коваль зазначила, що в разі ухвалення законопроекту тяжкохворим пацієнтам буде ще важче отримати сильнодійні знеболювальні лікарські засоби.

"Законопроект обмежує метод виписування рецептів і відпуску знеболювальних препаратів з аптек, створює перешкоди для отримання пацієнтами повної та вичерпної інформації про лікарські засоби, тому що будь-яку інформацію щодо знеболення можна назвати "пропагандою", - сказала вона.

Зі свого боку представник Всеукраїнського об'єднання людей з наркозалежністю Артем Осипян зазначив, що примусове лікування наркозалежних людей є неефективним, як і репресивна наркополітика загалом.

"Серед наркозалежних, яких лікували примусово, високий рівень рецидивів вживання, передозувань, смертності. Це не той підхід, який використовують у цивілізованому світі. Разом із санкціями за ухилення від медичного огляду особою, що не вчинила жодного правопорушення, примусове лікування - це порушення базових прав людини, до числа яких входить добровільність будь-яких медичних процедур. А санкції для батьків за ухилення від медичного огляду дітей, які пропонують встановити автори законопроекту, взагалі призведуть до того, що боротися з наркозалежністю серед неповнолітніх стане ще складніше", - сказав він.

Зі свого боку голова координаційної ради БФ "100% життя" Дмитро Шерембей наголосив, що законопроект у разі ухвалення "не залишить вибору пацієнтам".

"Наша організація в Україні протягом 18 років послідовно виступала за розширення доступу до лікування для всіх категорій пацієнтів. Ми не чекали такого зухвалого наступу на права людей: і тих, хто потребує паліативної допомоги, і людей, що вживають наркотики. У авторів законопроекту, я думаю, є доступ до потрібних препаратів, яких немає в інших пацієнтів", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА