15:43 29.01.2020

Тариф на медпослуги у рамках програми медгарантій у 2020 році не включає вартості ліків і медвиробів

3 хв читати
Тариф на медпослуги у рамках програми медгарантій у 2020 році не включає вартості ліків і медвиробів

Тариф на медичні послуги, які надаватимуться в рамках програми медичних гарантій (ПМГ) у 2020 році, не включає вартості лікарських засобів, медичних виробів і витратних матеріалів, які забезпечуються в централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.

Проект постанови Кабінету Міністрів "Деякі питання вдосконалення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році" розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Документ визначатиме тарифи і механізми оплати медпослуг для екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги в зв'язку з вагітністю та пологами у 2020 році.

Згідно з проектом постанови, базова ставка за проліковані випадки в пакетах "Хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах" і "Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій" становитиме 4 563,64 грн за один випадок.

При цьому тариф за медпослуги встановлюватиметься як комбінація глобальної та базової ставки на пролікований випадок, до якої застосовуються коефіцієнти, що враховують складність клінічних випадків та інтенсивність використання ресурсів.

Тариф на медпослуги з проведення гістероскопії без ендоскопічної маніпуляції становитиме 1 965,6 грн, тариф із надання медичної допомоги у разі гострого мозкового інсульту в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок) - 19 332,31 грн, тариф із надання медичної допомоги у разі гострого інфаркту міокарда в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок) - 16 001,43 грн.

Крім того, згідно з проектом постанови, тариф на пологи становитиме 8136,03 грн, тариф із надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках (залежно від складності медпослуги) - від 26 087,72 грн до 98 533,82 грн.

Згідно з проектом постанови, до тарифів за медпослуги, які передбачені цим проектом, не включається вартість лікзасобів, медвиробів і витратних матеріалів, які забезпечуються в централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету.

Крім того, пропонується встановити капітаційну ставку на послуги первинної медичної допомоги (ПМД) за обслуговування пацієнтів, які уклали декларацію з сімейним лікарем, на рівні 600,48 грн у рік. Під час формування тарифу за послуги ПМП враховуватимуть коефіцієнти залежно від вікових груп пацієнтів: від 0 до 5 років - 2,465, від 6 до 17 років - 1,356, від 18 до 39 років - 0,616, від 40 до 64 років - 0,739 і більше 65 років - 1,232.

Наразі капітаційна ставка на послуги ПМП становить 370 грн на рік.

Також проект постанови передбачає, що реімбурсацію інсулінів для лікування цукрового діабету та лікзасобів для лікування нецукрового діабету буде запущено з 1 жовтня 2020 року.

Як повідомлялося з посиланням на в.о. голови Національної служби здоров'я (НСЗУ) Оксану Мовчан, тарифи на пріоритетні медичні послуги за ПМГ на 2020 рік є виправданими, вони були сформовані з урахуванням даних про надання таких послуг в успішних комунальних клініках. При цьому НСЗУ не ставила завдання "підніматися до рівня дорогих комерційних клінік", - сказала вона.

Тарифи розраховувалися спільно з професійним медичним співтовариством і міжнародними експертами.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна веде переговори про постачання гідроксихлорохіну - Радуцький

В Україні збільшать кількість медиків, які надають допомогу хворим з коронавірусом - Ляшко

МОЗ України рекомендує виділити лікарів, які прийматимуть пацієнтів без декларації з сімейним лікарем у період карантину

Crown Agents починає закупівлю медвиробів для діагностики та запобігання поширенню коронавірусу в Україні для МОЗ

Корпорація "Юрія-Фарм" вивчає можливості синтезу субстанцій препаратів, що входять до протоколів лікування COVID-19

Кабмін перерозподілив держкошти на підтримку медзакладів на час пандемії, виплату зарплат медикам і лікування хворих на діабет

В Україні за тиждень від грипу померли двоє людей - МОЗ

ІМБГ НАНУ передав розроблені ним тест-системи для діагностики Covid-19 до лабораторних центрів і відправив співробітників у відпустку через недофінансування

В Україні хворі на туберкульоз не залишаться без медичної допомоги під час пандемії коронавірусу - НСЗУ

Ємець увійшов до складу держкомісії з ТЕБ та НС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА