08:50 05.02.2020

ЄС розпочинає громадську консультацію з вироблення плану боротьби проти раку

3 хв читати
ЄС розпочинає громадську консультацію з вироблення плану боротьби проти раку

Європейська комісія починає широку громадську консультацію з вироблення Європейського плану боротьби проти раку, який буде представлений до кінця цього року.

"У нас немає відповідей на всі питання (про те, як перемогти рак - ІФ), але разом ми можемо зрозуміти, на чому слід зосередити увагу і як домогтися більшого ефекту", - заявила у вівторок голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пояснюючи мету громадської консультації.

Вона відкрила в Брюсселі конференцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку, який відзначається 4 лютого, на якій ділилися своїми переживаннями, досвідом, знаннями і пропозиціями ті, хто живе з онкологічним діагнозом або вилікувався від цієї недуги, фахівці охорони здоров'я, політики, активісти неурядових організацій.

Перше питання, яке, на думку глави виконавчої колегії ЄС, слід обговорити, - це профілактика. 40% випадків захворювання можна запобігти, але тільки 3% бюджетів охорони здоров'я йдуть на профілактику. Серед передбачуваних заходів вона назвала розвиток регіональних онкологічних мереж з медичними установами гарантованої якості, заохочення більш здорового способу життя, розвиток спорту, поліпшення маркування здорового харчування тощо.

Другий пріоритет - поставити найсучасніші технології на службу охорони здоров'я. Союзний бюджет ЄС може зіграти в цьому важливу роль, поряд з бюджетами держав-членів. У рамках нової програми "Горизонт Європа" (Horizon Europe) буде організована "Місія з боротьби проти раку".

Зараз в ЄС створюється Єдиний простір даних про здоров'я. Це інфраструктура, що дозволяє вченим і лікарям не тільки зберігати клінічні та дослідницькі дані, але і отримувати доступ до даних інших вчених.

Сюди ж фон дер Ляєн відносить регулярні огляди і стовідсоткове охоплення населення щепленнями проти деяких видів раку.

"Я вірю, що у всіх нас є однакове право на здоров'я. Не повинно мати значення, де ви народилися або де живете", - сказала глава Єврокомісії, зазначивши, що у жінки з раком шийки матки, яка живе в Румунії, у 16 разів більша ймовірність померти, ніж у тієї, яка живе в Італії.

Європейський план боротьби проти раку визначить заходи підтримки, координації або доповнення зусиль держави-члена ЄС на всіх основних стадіях протидії захворюванню: профілактики, ранньої діагностики та скринінгу, лікування і догляду, якості життя пацієнтів, людей, які пережили недугу, і тих, хто доглядає за ними. План буде поєднувати законодавчі і не законодавчі заходи.

Щорічно в ЄС рак діагностується у 3,5 млн чоловік. До 2035 року ця кількість може подвоїтися, і без подальших дій рак може стати основною причиною смерті в ЄС (сьогодні це серцево-судинні захворювання). Вартість лікування раку в країнах ЄС зростає безпрецедентними темпами, що зумовлено демографічними змінами і розширенням інновацій у сфері охорони здоров'я. Загалом економічний вплив раку в ЄС, за оцінками, перевищує 100 млрд євро на рік.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

Ляшко: спостерігаємо тривожну ситуацію зі збільшенням госпіталізацій з ускладненнями грипу та COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА