12:33 02.03.2020

Гончарук: Адміністративно до медреформи ми готові

2 хв читати
Гончарук: Адміністративно до медреформи ми готові

Україна адміністративно готова до другого етапу реформи системи охорони здоров'я, який стартує з 1 квітня, запевнив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Загалом, адміністративно до реформи ми готові, але найближчий місяць у нас буде дуже важкий із комунікаційної точки зору. Адже для кожного міста, кожного населеного пункту має бути розроблено окремий комунікаційний план для того щоб пояснити людям, що зміниться", - сказав він на брифінгу в Київ у понеділок.

Прем'єр також запевняє, що лікарні не закриватимуть.

"Найближчими тижнями проводитимуться наради із головами обласних держадміністрацій, департаментами охорони здоров'я, місцевим депутатами, щоб максимально правильно сформувати мережу медзакладів. Побоювання щодо закриття лікарень не підтвердилися, ніхто нічого закривати не має", - сказав він.

Гончарук наголосив, що у Національної служби здоров'я України (НСЗУ) є всі необхідні дані, щоб коректно сформувати мережу опорних лікарень.

"Звісно, є ще місяць, є ще багато організаційної роботи, яку може бути зроблено. Абсолютно точно потрібно переглянути, і ми вже ухвалили це рішення, мережу опорних лікарень. Її планували давно і без реальних розрахунків. Станом на п'ятницю НСЗУ отримала від медзакладів у всій країні заявки. І у НСЗУ є всі необхідні цифри, щоб розрахувати точну модель", - сказав прем'єр.

За його словами, медреформа "приведе до того, що для окремих лікарів зарплату буде підвищено до 30%, за окремими розрахунками, може бути й більше".

"Найголовніше, що для українців вперше з'явиться справжня безкоштовна медицина, тобто за окремими послугами, які включено до гарантованого пакету. Послуги у лікарнях мають надаватися без додаткових оплат", - додав Гончарук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд - Ляшко

Україна нарощує потужність системи реабілітації, зростає потреба в протезуванні

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд

Через війну і стрес інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років

Понад 58 тисяч осіб цьогоріч пройшли тренінги Українського Червоного Хреста з першої допомоги

Мобільні медбригади Українського Червоного Хреста надають первинну медичну допомогу у віддалених місцях Прикарпаття

Загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста допомагають евакуювати жителів підконтрольних Україні районів Донецької області

Перші з 15 закуплених у 2023 р. лінійних прискорювачів будуть поставлені наприкінці червня - гендиректор МЗУ

Рада ухвалила за основу законопроєкт, що обмежує взаємодію медиків із фармкомпаніями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА