12:33 02.03.2020

Гончарук: Адміністративно до медреформи ми готові

2 хв читати
Гончарук: Адміністративно до медреформи ми готові

Україна адміністративно готова до другого етапу реформи системи охорони здоров'я, який стартує з 1 квітня, запевнив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Загалом, адміністративно до реформи ми готові, але найближчий місяць у нас буде дуже важкий із комунікаційної точки зору. Адже для кожного міста, кожного населеного пункту має бути розроблено окремий комунікаційний план для того щоб пояснити людям, що зміниться", - сказав він на брифінгу в Київ у понеділок.

Прем'єр також запевняє, що лікарні не закриватимуть.

"Найближчими тижнями проводитимуться наради із головами обласних держадміністрацій, департаментами охорони здоров'я, місцевим депутатами, щоб максимально правильно сформувати мережу медзакладів. Побоювання щодо закриття лікарень не підтвердилися, ніхто нічого закривати не має", - сказав він.

Гончарук наголосив, що у Національної служби здоров'я України (НСЗУ) є всі необхідні дані, щоб коректно сформувати мережу опорних лікарень.

"Звісно, є ще місяць, є ще багато організаційної роботи, яку може бути зроблено. Абсолютно точно потрібно переглянути, і ми вже ухвалили це рішення, мережу опорних лікарень. Її планували давно і без реальних розрахунків. Станом на п'ятницю НСЗУ отримала від медзакладів у всій країні заявки. І у НСЗУ є всі необхідні цифри, щоб розрахувати точну модель", - сказав прем'єр.

За його словами, медреформа "приведе до того, що для окремих лікарів зарплату буде підвищено до 30%, за окремими розрахунками, може бути й більше".

"Найголовніше, що для українців вперше з'явиться справжня безкоштовна медицина, тобто за окремими послугами, які включено до гарантованого пакету. Послуги у лікарнях мають надаватися без додаткових оплат", - додав Гончарук.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА