19:17 23.03.2020

МОЗ блокує закупівлі для боротьби з коронавірусом через незгоду міністра з кадровою політикою ДП "МЗУ" - гендиректор Жумаділов

3 хв читати
МОЗ блокує закупівлі для боротьби з коронавірусом через незгоду міністра з кадровою політикою ДП "МЗУ" - гендиректор Жумаділов

Міністерство охорони здоров'я блокує проведення закупівель за кошти держбюджету товарів, призначених для боротьби з коронавірусом, через незгоду міністра охорони здоров'я Іллі Ємця з кадровою політикою держпідприємства "Медичні закупівлі України" (МЗУ) та бажання міністра вплинути на призначення заступника гендиректора МЗУ, повідомив гендиректор МЗУ Арсен Жумаділов.

"Пане міністре, Ілле Миколайовичу. Я хочу розповісти Вам про наше ДП. Вперше і востаннє, коли ми зустрілись, наша розмова була, на жаль, здебільшого про інше. Про мою нелояльність і Ваше бажання завести "довірену особу" на ДП. Через проблему з керівником ДП Ви не хочете ухвалювати рішень щодо централізованих поставок товарів, необхідних для боротьби з COVID-19", - написав Жумаділов на своїй сторінці у Facebook у понеділок.

За його словами, наразі ДП "МЗУ" підготовлено для того, щоб виконати функцію стратегічного державного закупника.

"Ви ж поки що лише шкодите, ризикуючи дискредитувати. Або себе, або ДП. Ваша ультимативна вимога працевлаштувати свою "довірену особу" контрпродуктивна і незаконна. Контрпродуктивна, адже призначення людини в обхід нашої стандартної процедури рекрутингу - це зневага до всіх тих, хто пройшов усі етапи конкурентного відбору чесно, без допомоги "згори", - написав Жумаділов.

Він також зазначив: "Працевлаштування заступником генерального директора (а реально "смотрящим" від міністра) людини із кримінальним минулим, засудженої за крадіжку - це зневага до платників податків, що марно сподіватимуться на нульову толерантність до корупції в такій агенції".

При цьому Жумаділов наголосив, що "компрометація ДП - це високий ризик втратити вже напрацьовану можливість прямих контрактів із виробниками, які дотримуються жорстких антикорупційних вимог і due diligence яких нами було успішно пройдено".

Гендиректор МЗУ нагадав, що призначення заступників гендиректора є компетенцією генерального директора.

"Вимоги призначити "довірену особу" на посаду заступника, блокування роботи ДП та відповідно запуску закупівель є нічим іншим, як зловживанням владними повноваженнями, що в ситуації, що склалася, є не просто проблемою, а реальною небезпекою для людей", - написав він.

Жумаділов також повідомив, що в понеділок звернувся із заявою про скоєння кримінального злочину до ДБР.

"Закупівлі вже третій тиждень блокуються МОЗом, бо має бути "політична воля керівництва". Ви її привязали до призначення свого протеже. Вам тепер нести за це відповідальність", - написав гендиректор МЗУ.

Він також повідомив, що держпідприємство очікує від МОЗ затвердження паспортів бюджетних програм щодо закупівель і плану використання коштів за закупівлями ДП, а також доведення до ДП орієнтовних цін за напрямами, які було доведено до ДП раніше.

"ДП "Медзакупівлі України" на сьогодні найкраще підготовлене для того, щоб виконати функцію стратегічного державного закупівельника. Коли, як не зараз. Ми вже за власною ініціативою проводимо моніторинг цін та постачальників, доступності на ринку. Ми без дозволу "згори" допомагаємо зі збором та систематизацію інформації про складські залишки необхідних товарів у регіонах. Ми володіємо необхідною юридичною та комерційною експертизою. Ми готові працювати", - резюмував Жумаділов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ПРООН до кінця року поставить до України препарати, закуплені за кошти 2020 року - МОЗ

Степанов: На будівництво амбулаторій у Волинській і Рівненській областях за програмою Світового банку за 5 років використали лише 58% коштів

Степанов звинуватив нардепа у бажанні зірвати співбесіди з кандидатами на голову НСЗУ

МОЗ запитало близько 2,4 млрд грн із Фонду боротьби з COVID-19 на закупівлю ЗІЗ - Степанов

НСЗУ не отримувала від МОЗ жодних орієнтирів і завдань щодо перерахунку тарифів на медпослуги в рамках ПМГ

Після закінчення карантину виникне необхідність у новому конкурсі на посаду глави НСЗУ

В апараті МОЗ України зафіксовано перший випадок коронавірусу - Степанов

В Україні оновлюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях, новий корпус "Охматдиту" відкриють наприкінці липня – нарада у Зеленського

Кліндослідження "Амізону" у протидії COVID-19 відбудуться в семи медзакладах - "Фармак"

МОЗ України у 2020 році направило на лікування за кордон 316 пацієнтів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА