Інтерфакс-Україна
21:34 24.03.2020

"Фармак" вивчає можливість запуску виробництва продукції для боротьби з поширенням коронавірусу

2 хв читати
"Фармак" вивчає можливість запуску виробництва продукції для боротьби з поширенням коронавірусу

Фармацевтична компанія ПАТ "Фармак" (Київ) вивчає можливість запуску виробництва продукції для боротьби з коронавірусом, зокрема діагностичних тест-систем.

"Наразі аналізуємо, чи можна за мінімальний термін налагодити випуск засобів для підтримуючої терапії, дезінфектантів та антисептиків, діагностичних тест-систем, захисних медичних виробів, зокрема масок. Але рішення поки що немає", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі компанії з посиланням на голову Наглядової ради "Фармак" Філю Жебровську.

Водночас вона зазначила, що викликані коронавірусом проблеми в економіці Китаю, зокрема, призвели до підвищення вартості сировини для виробництва лікарських засобів.

"Ми імпортуємо з КНР до 20% діючих речовин. Там зупинено багато виробництв. Ціна на цю сировину одразу злетіла на 40%. У нас є запаси, і поки що ситуація не критична. Ми аналізували склади: що є хоча б на дев'ять місяців, а що можна перекрити іншими постачальниками, щоб не допустити зупинки виробництва. Але вже зрозуміло, що нам доведеться переглядати бюджет компанії. У європейських фармвиробників те саме", - сказала Жебровська.

Вона також нагадала, що у портфелі компанії є один оригінальний препарат - "Амізон". До 2014 року "Фармак" витратив на його дослідження в США та ЄС $20 млн, дійшовши до першої з чотирьох стадій клінічних досліджень.

Як повідомлялося, раніше "Фармак" заявляв про плани розширення фокусу на розробку продуктів, які можуть бути представлені на глобальних ринках, і намір продовжити стратегію виведення на ринок щонайменше 20 нових продуктів на рік. У найближчі роки, зокрема, відповідно до планів компанії, це будуть препарати на основі 118 молекул, які виходять з-під патентного захисту.

ПАТ "Фармак" входить до трійки лідерів фармгалузі України, є членом асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ). Бенефіціар компанії - голова наглядової ради Філя Жебровська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Novartis купує Regulus Therapeutics, сума угоди може становити $1,7 млрд

МОЗ розглядає можливість створення державних аптек в лікарнях

Регулювання націнок на ліки не призвело до закриття аптек – Ляшко

Відкриття аптек в структурі комунальних медзакладів дозволить знизити ціни на ліки за рахунок скасування оплати оренди – Ляшко

Обсяг використаних коштів для відновлення "Охматдиту" досяг 36,2 млн грн – замміністра охорони здоров’я

Рада підтримала у -1-му читанні законопроєкт про закупівлю ліків за механізмом ДКД коштом місцевих бюджетів

"Санофі" в рамках екологічного проєкту висадили в 19 українських лікарнях понад 800 дерев

Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців, 79% опитаних купують їх за рахунок інших товарів - дослідження

Невирішеність оргпитань меддопомоги пораненим військовим у приватних клініках не дозволяє приватникам долучитися до їх лікування – експерт

Релокована з Київської області клініка пластичної хірургії відкриється на Закарпатті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА